Про це повідомляють на сайті міста Володимира.
Директори й представники комунальних підприємств, управлінь міськвиконкому, а також місцевих відділень “Волиньгаз”, “Волиньобленерго” та ДСНС коротко прозвітували про роботи, які нині виконують, аби місто належно підготувалось до зими, а також окреслили нагальні потреби та спектр завдань, які ще необхідно виконати. Окремо керівники зупинились на питанні запасів твердого палива, паливно-мастильних матеріалів, а також на роботі генераторів, якими наразі забезпечені практично усі установи та об’єкти.
Проте якщо взимку будуть надто тривалі вимкнення, комунальні підприємства мають бути забезпечені додатковим енергогенеруючим обладнанням. Зокрема, генераторів потребує низка об’єктів КП “Володимирводоканал”, а саме каналізаційно-насосні станції та підвищувальні станції, які подають воду на верхні поверхи багатоповерхівок. Є потреба у резервних генераторах і для міських котелень, які хоч і забезпечені джерелами безперебійного живлення, проте у разі тривалого блекауту можуть не витримати навантажень.
Підстрахувати генераторами у таких випадках готові у районному управлінні ДСНС, утім варто скористатись можливістю отримати додаткове енергогенеруюче обладнання, звернувшись з відповідним запитом до міжнародних донорів, а саме до Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”, зазначив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. Тим паче, що запити щодо отримання обладнання для забезпечення енергетичної безпеки зараз готують усі партнерські громади Проєкту.
На засіданні штабу також йшлось про роботу газової служби. Начальник Володимир-Волинського відділення АТ “Волиньгаз” Олег Бомазюк доповів про планові роботи, а також про те, що КП “Володимиртепло” отримає ліміти на газ, завдяки чому опалювальний сезон розпочнеться у плановому режимі. Представник ПАТ “Волиньобленерго” повідомив, що ситуація з вимкненням світла змінюється щодня, у своїй роботі місцеві енергетики керуються вказівками “Укренерго”, проте є сподівання, що у серпні після виведення з ремонту двох атомних енергоблоків вимкнень стане менше.
Про підготовку до зими закладів освіти громади доповіла начальниця управління з гуманітарних питань Оксана Бігун, повідомивши про те, що усі навчальні заклади – дошкільні, загальноосвітні та позашкільні – забезпечені резервними джерелами живлення. Роботи з підготовки до опалювального сезону мають бути завершені до 5 серпня, оскільки навчальний рік розпочнеться 2 вересня.
Після засідання у міській раді було здійснено об’їзд кількох котелень КП “Володимиртепло”, де перевірили роботу генераторів та запаси твердого палива. Члени штабу побували і у КП “Володимирське територіальне медичне об’єднання”, де Ярослав Матвійчук разом із очільницею медзакладу Тетяною Ващук перевірили джерела резервного живлення, які забезпечують безперебійну роботу установи у період вимкнень світла та котельню, яка обігріває будівлі лікарні. Принагідно відвідали станцію переливання крові, приміщення якої нині готується до передачі у міську комунальну власність. З початком опалювального сезону там мають відновити опалення, оскільки досі в цілях економії витрат до будівлі не надходив теплоносій у повному обсязі.
Підсумовуючи, Ярослав Матвійчук зазначив, що місто наразі готове до зими приблизно на 80 відсотків. Наразі є гостра потреба у заміні частини водопровідної мережі в районі вулиці Г. Шухевича, де днями сталось декілька аварійних ситуацій. Перший заступник міського голови звернув увагу керівництва КП “УЖК” на підготовці внутрішніх мереж будинків, особливо тих, де торік виникали проблеми під час опалювального сезону. Також протягом часу, який лишився до початку опалювального сезону, мають бути завершені усі заплановані ремонті роботи та здійснені закупівлі необхідних матеріалів.
Залишити відповідь