22:24, 29 Лютого 2024

У Володимирі виділили кошти на підтримку сил безпеки та оборони

29 лютого відбулося пленарне засідання 32-ї чергової сесії Володимирської міської ради, на розгляд якої було винесено понад сотню питань порядку денного.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Розпочалося засідання традиційно з оголошення депутатських запитів. Зокрема, Олег Свідерський озвучив запити, що стосуються оптимізації штату комунальних підприємств і виконавчих органів міської ради та безпеки дорожнього руху на вулиці Устилузькій поблизу ЦНАПу, Наталія Василець звернулась із запитом щодо наведення благоустрою на місці пориву мереж, що на вул. Генерала Шухевича, а Костянтин Зінкевич попросив роз’яснення щодо необхідності встановлення турнікета на вході у приміщення міської ради.

Під час розгляду проектів рішень найбільше уваги депутати приділили розподілу вільних лишків бюджету, розмір яких складає 439 мільйонів гривень. Майже половину цієї суми передбачили на підтримку сил безпеки та оборони, заходи з територіальної оборони. На засіданнях постійних комісій депутати  попередньо розглядали усі запити, які надійшли від командирів військових та силових структур. Кілька додаткових запитів, які надійшли днями, розглянула бюджетна комісія, яка засідала за півгодини до початку сесії.

Більшість запитів військових стосувалися закупівель БпЛА, квадрокоптерів, засобів зв’язку, запчастин, оргтехніки та іншого необхідного обладнання. Подібні запити депутати підтримали без заперечень, проте кілька звернень щодо проведення ремонтів у військових частинах викликали палку дискусію. Для того, щоб захистити свої потреби, на сесію прибули представники окремих військових з’єднань.

Вислухавши командирів та представників військових частин, депутати розпочали обговорення, в ході якого їхні думки кардинально розділилися: частина обранців висловлювалась категорично проти будь-яких ремонтних робіт у час війни, а інші погоджувались, що деякі ремонти все-таки варто виконати, зокрема, доробити ті, що вже розпочаті, як, до прикладу, у 39-му ЗРП. Не дійшовши згоди, оголосили перерву, аби голови фракцій додатково порадились.

У підсумку, депутати погодили усі бюджетні запити таких військових з’єднань, як А1008, А2892, в/ч 9971, в/ч 1141, А4714, А4638, А4123, в/ч А4949, 4933 та спецпідрозділу “Омега”. Усі вони стосуються різного роду закупівель необхідного обладнання й техніки. Щодо ремонтних робіт, то депутати не підтримали запит військової частини А7028 на суму 27 мільйонів гривень, які  командування просило на капітальний ремонт будівлі військового містечка, а із трьох запитів щодо ремонтів у в/ч А2892 погодили лише один, що стосується завершення ремонту КПП.

Під час розгляду проекту рішення, який передбачає внесення змін до місцевого бюджету 2024 року, депутати погодили виділення  100 мільйонів гривень на реабілітаційний центр для військовослужбовців, на будівництво укриття ліцею ім. О.Цинкаловського виділять майже 32 мільйони гривень, три мільйони спрямують на ремонт укриття ЦФЗН “Спорт для всіх”, 13,2 мільйона – на соціальні виплати, 90 мільйонів – на заробітну плату працівникам закладів освіти, культури та терцентру. На ремонт басейну, де проходитимуть реабілітацію військові, спрямували три мільйони, на реконструкцію приймального відділення ТМО – 15 мільйонів. Виділили також майже 900 тисяч гривень на виготовлення FPV дронів, яке будуть здійснювати в одному із комунальних закладів громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: