16:07, 29 Жовтня 2023

У Володимирі вшанували жертв нацизму

28 жовтня з нагоди Дня визволення України від нацистських загарбників Володимирський міський голова Ігор Пальонка та голова районної ради Віктор Хиць принесли квіти та лампадки до меморіального комплексу «Жертвам фашизму», тим самим вшанувавши десятки тисяч ув’язнених концтабору «Норд-офлаг 365» (Шталаг 12), організованого німцями у Володимирі-Волинському у 1941-1944 роках.

Про це повідомляють на сторінці Володимирської міськради у «Фейсбук».

За три роки тут було розстріляно, померло від голоду, епідемій та катувань, за різними даними, понад 25 тисяч військовополонених. Усього тортури за колючим дротом пройшли понад 50 тисяч ув’язнених.

На місці поховання жертв концтабору після війни було міське сміттєзвалище. Радянська влада вважала полонених зрадниками, тому не надавала належної шани цьому трагічному місцю. Проте впливові родини загиблих у концтаборі офіцерів домоглися, аби смітник розчистили. У 1967 році на місці концтабору спорудили меморіальний комплекс.

Над створенням комплексу працювали видатні львівські митці: Теодозія Бриж – почесна громадянка Володимира-Волинського, Євген Дзиндра та архітектор Ярослав Назаркевич.

Композиція складається з дев’яти 12-метрових могил і двох скульптур: «Скорботна мати» і «В’язень». На одній зі скульптур зображений підліток, який намагається проникнути на свободу крізь металевий паркан концтабору.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: