17:55, 22 Травня 2024

У Володимирі вшанували загиблих на російсько-українській війні земляків

22 травня, за усталеною вже традицією, у Володимирі вшанували пам’ять захисників, жителів  громади, які брали участь у відбитті збройної агресії російської федерації проти України.

Про це йдеться на сайті міста Володимира.

Саме цього дня рівно десять років тому під Волновахою, що на Донеччині, загинуло 17 воїнів нашої 51-ї ОМБр. Тоді ця страшна новина прогриміла на всю Україну, адже до того часу у Збройних Силах ще не було таких значних втрат – російсько-українська війна тільки-но набирала обертів.

І вже з 2015 року 22 травня як день пам’яті полеглих земляків офіційно увійшов до календаря найважливіших дат Володимира.

На площі Героїв сьогодні зібрались святі отці Православної церкви України та Греко-католицької церкви, представники влади міста та району, військові 14-ї ОМБр (правонаступниці вищезгаданої 51-ї), родини загиблих Героїв і ті містяни, яким не байдужа доля України.

Ведуча заходу, спеціаліст Центру культурних послуг Аліна Назарук провела дійство, а наприкінці ще й виконала щемливу пісню про загиблих синів нашої держави. Не менш зворушливо прозвучав вірш про Героїв у виконанні учениці ліцею № 3, вихованки центру позашкільної освіти Анастасії Забіяки.

Під час панахиди протоієрей Юрій Зінчук звернувся до учасників заходу.

«Ми повинні бути вдячними загиблим воїнам за їхню велику любов до нас, адже вони виконали найважливішу заповідь – своє життя віддали за друзів своїх. Дуже хотів би, щоб їхня смерть була недаремною. Низько вклоняюсь перед батьками, матерями, дружинами та дітьми полеглих. Ми не зможемо повернути вам ваших дітей і не доберемо слів, аби загоїти вашу рану від втрати, але пам’ятайте, що ваші рідні зробили те, на що багато інших не здатні. Віддаючи життя, вони мали віру у наше краще майбутнє. Нехай Господь прийме молитву за тих, хто віддав своє життя за Україну, і благословить кожного із нас, щоб ми побачили перемогу!», – сказав він.

«Безмежно дякуємо тим людям, які, незважаючи на страх смерті, взяли до рук зброю і стали на захист нашої незалежності. Ці Воїни Світла з Небесного легіону віддали своє життя за кожного з нас. І наше завдання тепер – не забувати про їх подвиг, передавати цю пам’ять майбутнім поколінням. Ми у великому боргу перед сім’ями, які втратили свою рідну кров. Дякуємо також нашим мужнім, славним захисникам і захисницям, воїнам Збройних Сил України, які сьогодні на фронті роблять усе, щоб наша Україна жила і здобула довгоочікувану перемогу, після якої ми зможемо будувати своє світле майбутнє у колі демократичних європейських держав», – сказав міський голова Ігор Пальонка.

На заході виступили також голова районної військової адміністрації Юрій Лобач та голова районної ради Віктор Хиць.

Завершили пам’ятну церемонію покладанням квітів до Дошки пам’яті, яка цього тижня знову поповнилась портретами 21 українського Героя.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: