09:12, 04 листопада 2020

У Володимирі-Волинському підприємці просять дозволити їм працювати попри обмеження «червоної» зони

3 листопада відбулася зустріч виконувача обов’язків міського голови Олега Свідерського з підприємцями, які вимагають від місцевої влади дозволити їм продовжити діяльність попри обмеження “червоної” зони.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Працівники, які залишились без роботи, вимагають від представників міської ради вплинути на ситуацію. Підприємці ставлять у приклад великі міста, де попри “червону” зону працюють ринки.

Діалог з представниками бізнесу вів виконувач обов’язків міського голови Олег Свідерський, який пояснив, що сьогодні була проведена погоджувальна рада, під час якої затверджено проект рішення щодо пом’якшуючих карантинних заходів. Документ винесуть на розгляд на засіданні позачергової сесії міськради, що відбудеться 4 листопада.

Також Олег Свідерський довів до відома підприємців, що рішення про заборону торгівлі в умовах “червоної” зони прийняте державними органами, тому відміна заборони не може бути здійснена органами місцевого самоврядування.

Загалом же від початку карантину у міській раді постійно  відстоювали інтереси бізнесу. Нагадаємо, що завдяки неодноразовим зверненням міського голови Петра Саганюка до центральної влади вдалося запустити роботу продуктового ринку у Володимирі-Волинському. У березні 2020 року виконавчим комітетом міської ради прийнято рішення на час карантинних обмежень призупинити нарахування орендної плати та компенсації за надані комунальні послуги суб’єктів господарювання, що орендували приміщення міської комунальної форми власності у закладах освіти, фізичної культури і спорту, управління освіти, молоді та спорту та інші. Варто зазначити, що на той час серед міст обласного підпорядкування таке рішення було прийняте лише у Володимирі-Волинському.

Крім того, на початку пандемії керівництвом комунального підприємства «Речовий ринок» (вул. Підзамче, 1) було удвічі зменшено плату за оренду торгових площ на ринку.

Присутні на зустрічі представники правоохоронних органів, зокрема начальник Володимир-Волинського відділу поліції Василь Майданюк, наголосив, що обмеження “червоної” зони та їх кількість встановлює спільним рішенням державна та регіональна комісії ТЕБ і НС. Це може бути як закриття всіх сфер, так і поступові обмеження для закладів, що призводять до спалахів хвороби.

Відтак, місто не має повноважень послаблювати рішення, прийняті в області та державі, проте може клопотати про пом’якшення карантинних обмежень. Саме з таким проханням 16 жовтня Петром Саганюком підписане звернення до голови Волинської обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка. Голову ОДА просили не застосовувати для містян жорстких обмежень, що стосуються роботи громадського транспорту, сфери торгівлі та послуг громадського харчування.

“Червона” зона передбачає призупинення роботи транспортних регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів, посадку пасажирів у транспорті приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення, суб’єктів господарювання у сферах торгівлі та з надання послуг громадського харчування тощо.

Оскільки в міську раду надійшли колективні звернення підприємців про те, щоб їм дозволили працювати в умовах “червоного” рівня епідемічної небезпеки, та гарантійні листи про дотримання усіх карантинних вимог, у Володимирі-Волинському дали можливість торговельним закладам і закладам громадського харчування продовжити їхню діяльність з певними умовами. Проте рішення міської комісії ТЕБ і НС виявилося недостатньо, щоб бізнес міг безперебійно працювати під час карантину. Правоохоронні органи контролюють дотримання карантинних вимог, керуючись Постановою Кабміну від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та Протоколом №40 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Тож повторно питання послаблення карантинних заходів для підприємців розглядатимуть завтра, 4 листопада, під час позачергового пленарного засідання Володимир-Волинської міської ради.

Депутати голосуватимуть за звернення до Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та до голови Волинської обласної державної адміністрації, голови регіональної  комісії з питань ТЕБ та НС Юрія Погуляйка щодо впровадження карантинних послаблень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: