20:19, 22 Червня 2021

У Володимирі-Волинському організували заходи з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні 22-го червня на площі Героїв та біля пам’ятника жертвам тоталітарних режимів на валах Городища відбулися поминальні заходи за участі керівників  Володимир-Волинської громади.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Очільники  міської ради в особі голови Ігоря Пальонки та його першого заступника Ярослава Матвійчука разом із керівниками РДА, райради, ветеранськими організаціями та громадськістю поклали квіти до обеліска Слави та дошки Пам’яті загиблих учасників АТО на площі Героїв, низько вклонили голови перед мужністю тих, хто, захищаючи незалежність України, віддав найцінніше – своє  життя.

«Цей день сумний і трагічний, і про це слід пам’ятати  усім жителям Володимира-Волинського. Якщо до війни у місті проживало близько 37 тисяч людей, то після війни живими залишилися всього 7 тисяч. У місті під час війни був розташований концтабір «Норд Офлаг 365», в якому з 1941 по 1943 роки утримували під вартою та знищували радянських військовослужбовців. З перших днів створення табори стали місцями масового знищення людей. Фашисти робили все, щоб фізично знищити якомога більше населення. Тільки єврейської національності було знищено 18 тисяч осіб. Загалом у таборі загинули майже 56 тисяч чоловік» – зазначив науковий співробітник історичного музею ім. О. Дверницького Богдан Янович.

Вшанували пам’ять загиблих хресною ходою з площі Героїв до валів Городища, де у минулому столітті функціонувала місцева в’язниця, поруч з якою і досі проводять ексгумацію решток тіл замордованих більшовиками та нацистами. Біля пам’ятного знаку духовенство відслужило поминальну панахиду. Учасники хресної ходи  також зупинялись на молитву та окроплення меморіальної дошки пам’яті Героям Небесної сотні.

Друга світова війна принесла багато горя та втрат українському народові. Станом на 1941 рік в Україні проживало 42 мільйони людей, страшна війна забрала понад 14 мільйонів життів, зазначив у своєму виступі ведучий поминальних заходів, начальник відділу культури і туризму Роман Віслобоков.  Тож ми ніколи не забудемо ті страшні часи під час яких багато людства трагічно загинули і той безстрашний подвиг бійців, які знаходили в собі сили захищати та обороняти рідну землю від фашистських загарбників. Вічна їм пам’ять.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: