23:14, 02 Грудня 2021

У Володимирі-Волинському аналізували причини збиткової діяльності «Управляючої житлової компанії»

1 грудня відбулося засідання робочої групи з аналізу причин збиткової та малоприбуткової діяльності комунальних підприємств, яка пройшла під головуванням першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука. Під час засідання члени робочої групи розглянули фінансово-економічний стан КП «Управляюча житлова компанія» за 2019-2020 роки та І півріччя 2021 року.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

В ході засідання члени робочої групи заслухали інформацію про  підсумки проведених перевірок КП «УЖК» за окремими напрямками: дотримання законодавства про працю; освоєння коштів міського бюджету, розрахунків по орендній платі за приміщення нежитлового фонду, податків та зборів,  дебіторської та кредиторської заборгованості; тарифоутворення, фактичних витрат та доходів; публічних закупівель, претензійної та позовної діяльності, заборгованості населення (понад два місяці).

За підсумками перевірки директор КП «УЖК» Ігор Вишневський дав свої пояснення, його доповнила головний бухгалтер Тетяна Голіч. Члени робочої групи надали керівнику комунального підприємства конкретні рекомендації, акцентуючи на покращенні комунікації зі споживачами, зокрема через зустрічі в дворах.

«Згідно вимог законодавства управляюча компанія зобов’язана щороку звітувати про виконані роботи по кожному підпорядкованому будинку та погоджувати плани відповідних робіт на наступний рік, а це не відбувається», – наголосила головний спеціаліст відділу економічного розвитку, проектної діяльності та інвестицій Оксана Виваль. Як депутат, вона зауважила, що значна частина споживачів просто не розуміють, за що ж вони сплачують КП «УЖК» та на що ідуть їхні кошти.

Депутатка Ганна Медведєва наголосила, що співпраця з ОСББ та ЖБК не налагоджена, оскільки немає комунікації з такими об’єднаннями.

«Ви повинні донести головам ОСББ, що ваші послуги якісніші, а обслуговування стабільніше, у порівнянні із приватними підприємцями. Адже на всі аварійні виклики, навіть серед ночі, мешканці звертаються саме на вашу аварійно-диспетчерську службу», – акцентувала депутатка.

У підсумку, голова робочої групи Ярослав Матвійчук  наголосив на необхідності швидкого реагування на виклики сьогодення, у тому числі в частині конкурентоспроможності підприємства, а також поставив вимогу виконати усі подані рекомендації до проміжного звітування у лютому наступного року.

«Ваше підприємство повинне взаємодіяти з мешканцями обслуговуючих будинків, цікавитися їх проблемами, побажаннями. Також необхідно донести їм можливості  програми сприяння збереженню і покращенню технічного стану житлового фонду міста та його безпечній експлуатації, яка передбачає проведення ремонтних робіт за співфінансування з місцевим бюджетом у співвідношенні 60 % – бюджетні кошти та 40 % – кошти мешканців (акумульовані через КП «УЖК»)» – наголосив перший заступник міського голови.

Також управляючій компанії рекомендували розширити спектр своїх додаткових послуг, які мають бути конкурентними у місті та запропонували переглянути тарифи, які з 2019 року не коригувалися, в той час, коли його складові зазнали значного росту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: