11:05, 14 Грудня 2023

У Володимирі відзнаки «Князівський хрест Героя» вручили родинам полеглих воїнів

13 грудня у соборі Різдва Христового з ініціативи командування 14-ої окремої механізованої бригади відбувся чин вшанування загиблих героїв бригади і вручення їхнім родинам щойно започаткованої відзнаки «Князівський хрест Героя «Назавжди в строю».

Про це повідомляє Володимирська міська рада на своїй сторінці у “Фейсбук”.

Матері, батьки, брати і сестри, діти 46-ти полеглих воїнів зібрались цього дня на спільну поминальну молитву.

«Біль не минає, горе не втамовується, як би не казали, що час лікує, – це не так. Кожен із полеглих мав свої плани на життя і міг би зробити ще багато добрих справ тут, на землі. Немає слів, щоб висловити нашу вдячність і глибоку шану кожному нашому герою. Невтомно молимось за них і вшановуємо їхню пам’ять. Немає нічого вищого за любов до тих, кого ми поховали, вищого за нашу пам’ять», – зауважив Архієпископ Володимирський і Нововолинський Матфей після панахиди, бажаючи родинам кріпості.

«Сьогодні ми зібрались, щоб спільною молитвою вшанувати всіх тих, хто віддав найцінніше – своє життя – за своїх побратимів і за нашу славну незалежну Україну, хто прагнув її зберегти для нових поколінь. Низький уклін матерям, дружинам, дітям полеглих героїв. Ми в неоціненному боргу перед кожним загиблим і їхніми рідними. Важко розрадити їх, але ці втрати спонукають кожного на своєму місці робити все для того, щоб надалі допомагати і підтримувати наших військових, які дають нашій країні можливість жити», – наголосив міський голова Ігор Пальонка, вертаючись до рідних загиблих героїв.

 Принагідно міський голова подякував військовослужбовцям, які і в дощ, і в холод стоять на сході і боронять нашу державу у найгарячіших точках фронту і роблять усе можливе і неможливе, щоб зберегти нашу країну.

Згодом взяв слово заступник командира 14-ої бригади з морально-психологічного забезпечення підполковник Василь Лапчук, щоб виконати важливу і почесну місію вручення відзнаки «Князівський хрест Героя» (посмертно), якою нагороджуватимуть за мужність і героїзм воїнів 14-ї ОМБр, які віддали життя в боях за свободу та незалежність України.

Під зворушливий, неголосний супровід військового оркестру оголошувались імена загиблих та дати їхньої загибелі.

За наказом командира військової частини почесною відзнакою «Почесний хрест Героя» (посмертно) нагороджено старшого солдата Олексія Ярмолюка, старшого солдата Андрія Єлістратова, рядового Василя Крищука, рядового Юрія Хоміка, лейтенанта Віталія Сапила, солдата Олександра Лук’яновича, рядового Артура Фацинця, старшого солдата Вадима Мудроху, лейтенанта Віталія Прокопчука, старшого солдата Артема Єгиазаряна, солдата Антона Радовенчика, солдата Леоніда Тімцо, рядового Андрія Войтюка, старшого солдата Сергія Струнця, молодшого сержанта Олександра Горбунова, старшого солдата Анатолія Боговіда, капітана Анатолія Зубара, молодшого сержанта Максима Хмеляра, рядового Валентина Марчука, солдата Миколу Оксенчука, рядового Ростислава Прокопчука, рядового Віталія Гаврилюка, капітана Андрія Ткачука, старшого солдата Миколу Мороза, солдата Олександра Жолондієвського, солдата Олега Свинчука, рядового Костянтина Мрочка, сержанта Катерину Ступницьку, старшого лейтенанта Павла Усова, солдата Юрія Кіндратишина, солдата Віталія Кайгородова, солдата Василя Кальчука, солдата Володимира Пухальського, рядового Михайла Кухарчука, старшого солдата Олександра Мартинюка, солдата Романа Марценюка, солдата Миколу Цюрика, старшого лейтенанта Аркадія Зайцева, рядового Володимира Зімича, солдата Миколу Корнійчука, старшого солдата Вадима Гоцуляка, солдата Павла Ващука, рядового Віталія Аршуліка, рядового Олександра Парафенюка, старшого солдата Ігоря Модіна, солдата Валерія Охмака.

Після церемонії вручення усі учасники заходу відправились на площу Героїв до стели пам’яті Героїв, загиблих у російсько-українській війні, де вшанували їх хвилиною мовчання та поклали квіти до портретів полеглих воїнів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: