20:20, 22 Травня 2024

У Володимирі відзначили 163 річницю перепоховання Тараса Шевченка

22 травня минає 163 річниця з дня перепоховання Тараса Шевченка – Великого Кобзаря, який є символом національної свободи, гордості та незалежності. 

Про це повідомляють на сайті міста Володимира.

З цієї нагоди біля пам’ятника поета, що у парку “Слов’янський”, зібралися представники міської й районної влади та громадськості. Пам’ять митця вшанували згадкою його творів у виконанні ведучої заходу – працівниці Центру культурних послуг Руслани Ватлаєвої та учениці ліцею № 1 Яни Кіяк.

Слово також надали громадському діячу Дмитру Себію, який закликав українців прислухатись до заповідей Кобзаря, аби ставати більш національно свідомими, що особливо важливо у теперішній боротьбі проти ворога.

Поклали квіти до постаменту Тараса Шевченка міський голова Ігор Пальонка, перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, начальник Володимирської РВА Юрій Лобач та голова районної ради Віктор Хиць.

Помер Тарас Шевченко 10 березня 1861-го року у Санкт-Петербурзі, де його і поховали. Але згодом друзям митця вдалось виконати “Заповіт”. Того ж року, 22-го травня, генія перепоховали на Чернечій горі у Каневі, як він і просив:”… на Вкраїні милій”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: