11:38, 12 Червня 2023

У Володимирі відкрили виставку про стародавнє місто

9 червня у приміщенні колись домініканського монастиря, а тепер – Центру професійної освіти, для усіх охочих відкрили підземелля, де адміністрація ДІКЗ «Стародавній Володимир» облаштувала фотовиставку світлин із зображеннями Володимира: його церков, затишних старих вуличок, мешканців міста тих часів.

Про це йдеться на сайті Володимирської міськради.

На екскурсію підземеллями домініканського монастиря завітало чимало володимирчан та гостей Володимира. Цей захід мав ще й благодійну мету: виручені за квитки кошти працівники заповідника відправлять волинським бойовим медикам, які рятують життя нашим військовим на передовій.

Про історію однієї з найстаріших будівель міста, яка збереглася до нашого часу в автентичному вигляді і якій уже 526 років, розповіла науковий співробітник заповідника Орися Вознюк. Відомо багато цікавих подробиць з життя ордену домініканів: приміром, вони домоглися у тодішнього польського короля особливого дозволу на продаж у монастирі горілки, пива та вина. Виконували і просвітницьку місію – відкрили тут бібліотеку. Отже, мали широкий вплив на місцеву громаду. А ще володіли великою кількістю поближніх земель, зокрема, й селами Федорівка, Шистів та іншими.

Про особливості побудови монастиря розповіла також науковий співробітник «Стародавнього Володимира» Світлана Федосєєва, нагадала про часті пожежі, які траплялись у місті, після яких не все відбудовувалося. Звернула увагу екскурсантів  на самі фотографії як своєрідну машину часу, яка переносить у минуле. Деякі з давніх споруд не збереглися, однак лишили про себе згадку на цих знімках.

Шанувальники історії міста розглядали фотографії, шукали там знайомі обриси. А хто вгадував місцину – отримував приз.

Фотовиставка функціонуватиме до 23 червня. Усі охочі відвідати підземелля можуть попередньо звернутись у ДІКЗ «Стародавній Володимир» (вул. Ковельська, 10).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: