15:59, 31 Травня 2023

У Володимирі стартує перехід на автоматизовану систему оплати за проїзд

30 травня у Володимирській міській раді під головуванням першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука відбулася робоча нарада з перевізниками міста та заступницею директора ТзОВ «Сіті Кард Систем» Інною Артемчук.

Про це повідомляють на сторінці Володимирської міськради у «Фейсбук».

Оскільки з 1 червня на міських маршрутах стартує тримісячний перехідний період, під час якого проїзд можна буде оплачувати як готівкою, так і за новою, автоматичною, системою оплати за проїзд, виникла необхідність у проведенні контрольної зустрічі представників влади із підприємцями, які надають у громаді транспортні послуги.

На нараді узгодили паспорти маршрутів на предмет відповідності їх чинним графікам роботи міських маршруток, обговорили технічні питання, які виникли на початковому етапі впровадження нової системи.

Підкреслили, що особливим чином здійснюватиметься оплата за проїзд на двох приміських маршрутах: вантажне АТП – Вощатин та масив «Сонячний» – масив «Марс». Оскільки маршрути виходять за межі міста, а, відповідно, й тарифи на проїзд у них відмінні від “міської” вартості, на цих маршрутах діятиме система оплати “вхід-вихід”. Валідація при такій системі буде здійснюватися на вході і на виході, аби система зняла оплату саме таку, яка передбачена на конкретному відрізку дороги.

Як це працюватиме? При першій валідації на вході система CityCard бронює на вашому рахунку суму коштів, яка дорівнює максимальній вартості проїзду на даному маршруті (до кінцевої). Тоді як при валідації на виході фактично частина коштів буде знята за проїзд саме до конкретної зупинки, решта броньованої суми повертатиметься пасажиру на баланс квитка. У випадку, коли пасажир забуде провалідуватися на виході з маршрутки, з нього, на жаль, зніматиметься максимальна вартість проїзду. Тому звертають увагу на те, що в даних маршрутках потрібно робити подвійну валідацію!

Враховуючи особливості такої оплати проїзду, тільки на цих двох маршрутах оплата буде відбуватися виключно за допомогою електронного стандартного, учнівського, пільгового (таких у громаді видано уже 1700) і віртуального квитка, сформованого через додаток CityCard.

На решті звичайних міських маршрутів плата лишається стандартною – 10 гривень. Тут проїзд можна буде оплатити усіма вищезгаданими способами, а також фізичною банківською карткою і смартфоном через технологію NFC.

Варто нагадати, що для отримання учнівських квитків потрібно звернутися у відповідні навчальні заклади. Пільговики ж можуть отримати картки в управлінні соціальної політики. Стандартні загальні квитки можна придбати за 80 гривень у ЦНАПі, магазинах «Сім23» на вулицях Князя Василька і Ковельській у спеціальних терміналах. Окремо є зручна можливість самостійно згенерувати віртуальний квиток (через QR-код) у додатку CityCard.

На зустрічі з перевізниками обговорили також питання щодо маршрутки № 21, яка курсує за маршрутом обласного підпорядкування «Володимир – Устилуг» і тому на ній не встановили систему валідування. Та, оскільки маршрут діє в межах нашої громади, найближчим часом питання його функціонування і оплати в ньому опрацюють окремо.

Нагадаємо, що головам сусідніх ТГ надіслали листи з інформуванням про те, що у Володимир-Волинській територіальній громаді запрацює система електронного квитка. Адже саме вони повинні проінформувати та організувати перевезення мешканців своєї громади, в т.ч. пільгових категорій. У міській раді готові надати колегам із сусідніх громад механізм співпраці з метою якісних перевезень мешканців дотичних громад нашими місцевими маршрутками.

Попередньо, за підсумками функціонування системи АСООП протягом першої декади червня проведуть чергову нараду щодо проходження перехідного періоду. Він має завершитися до 1 вересня цього року, відтоді запланували перехід на повну безготівкову оплату.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: