12:36, 03 листопада 2022

У Володимирі презентували проекти реконструкції площі Героїв

3 листопада відбулося перше засідання конкурсної комісії відкритого архітектурного конкурсу на кращу концепцію капітального ремонту площі Героїв у місті Володимирі.

Про це повідомляють на сторінці Володимирської міськради у «Фейсбук».

Цей конкурс оголосили іще торік, а презентація конкурсних проектів архітекторів, яких зголосилося до участі семеро, мала відбутися наприкінці лютого цього року. Проте через повномасштабне вторгнення росії проведення конкурсу довелось відкласти на невизначений термін.

З ініціативи міського голови Ігоря Пальонки та керуючись відповідним рішенням виконавчого комітету, роботу конкурсної відновили, аби автори проектів мали можливість презентувати свої роботи, які були готові ще вісім місяців тому.

До складу конкурсної комісії, яку очолив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, увійшли: заступник міського голови Андрій Гудим, керівники управлінь інфраструктури і містобудування, директори комунальних підприємств і державних установ, депутати міської ради, художники, історики, а також очільники обласних управлінь містобудування та архітектури, відділу охорони культурної спадщини ОДА та обласної організації Національної спілки художників України.

На засідання конкурсної комісії прибули представники архітектурних бюро зі Львова, а також місцевий художник. Решта ж авторів брали участь у засіданні з допомогою відеозв’язку. За умовами конкурсу імена, прізвища архітекторів та архітектурних бюро наразі не розголошуються, тож членам комісії презентували проекти, не зазначаючи авторства. Наразі лише відомо, що до участі зголосились архітектори та проектанти з Луцька, Львова, Рівного, Дніпра та Володимира.

Автори ознайомили членів конкурсної комісії зі своїми пропозиціями реконструкції площі, презентувавши графічні проекти, макети та відеопрезентації. У більшості проектів пропонується концепція перетворення центральної площі з транзитної частини міста, через яку люди просто пробігають, на довго не затримуючись, на простір для відпочинку містян у будь-яку пору року.

Досягти цієї мети, на думку проектантів, вдасться з допомогою розділення площі на декілька зон із сучасними вуличними меблями, освітленням, пішохідними доріжками, дитячими ігровими зонами, а також зеленими насадженнями у спеціальних чашах та тумбах.

Більшість проектантів зійшлися на думці, що родзинкою площі Героїв є костел Іоакима та Анни, яку можна підкреслити та зробити величнішою, відбудувавши зруйновану у радянські часи дзвіницю. Практично у кожній пропозиції передбачене облаштування фонтану, здебільшого «сухого», і навіть невеликої штучної водойми біля культурно-мистецького центру.

Перед учасниками конкурсу ставилось завдання подати пропозиції щодо реконструкції площі Героїв з урахуванням ділянки, де нині розміщений обеліск слави. Усі, окрім одного автора, який залишив обеліск на місці, запропонували своє бачення облаштування даного простору – хтось вважає доцільним встановити на його місці меморіал, пам’ятник Героям або ж фонтан.

Врахували автори й історичну складову, зробивши спробу відновити частину пішохідної вулиці Фарної. Запропонували проектанти також шляхи розв’язання проблеми фасадів навколишніх будинків. Загалом учасники конкурсу зійшлись на думці, що на площі Героїв у Володимирі має бути облаштований повноцінний громадський простір, що відповідає принципу сучасної урбаністики «місто для людей».

У підсумку презентації усі сім пропозицій допустили до конкурсу. Перш ніж визначити переможця, їх детально вивчатиме фахова комісія. З проектами також ознайомлять депутатів під час позачергової сесії міської ради, яка відбудеться уже наступного тижня.

Нагадаємо, що у конкурсі передбачені три призові місця: переможець отримає 50 тисяч гривень, за друге місце автор отримає 40 тисяч, а за третє – 30 тисяч гривень.

Звісно, що втілюватись у життя проект буде уже після здобутої Україною перемоги. Проте обрана концепція допоможе визначитись із напрямком за яким буде відбуватись реконструкція головного громадського простору міста у майбутньому.

Ознайомитися з проектами можна за посиланням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: