18:24, 24 листопада 2023

У Володимирі представили проект бюджету на 2024 рік

23 листопада відбулося чергове засідання  виконавчого комітету Володимирської міської ради, на якому розглянули 36 питань порядку денного.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

Першими заслухали питання, що стосуються бюджету громаду. Зокрема, про підсумки виконання бюджету Володимир-Волинської міської територіальної громади за дев’ять місяців 2023 року доповіла начальник управління бюджету та фінансів Оксана Субицька. Так, упродовж звітного періоду до місцевого бюджету надійшло 1,034 мільярда гривень, з них до загального фонду — 1,014 мільярда і до спеціального – 19,925 мільйона.

У структурі власних надходжень загального фонду найбільшими бюджетоутворювальними податками є ПДФО та єдиний податок, питома вага яких становить відповідно 93 %  та 2,6 % від обсягу власних доходів загального фонду бюджету. Уточнений план надходжень по власних доходах загального фонду за дев’ять місяців 2023 року виконали на  116,7 %.

Щодо видатків, то 50 % або 506,01 мільйона витрат припадає на міжбюджетні трансферти, з них 276,726 мільйона спрямували на покращення матеріально-технічної бази і забезпечення боєздатності військових частин, правоохоронних органів, служби безпеки України, служб з надзвичайних ситуацій, на інші субвенції з місцевого бюджету, а також перерахували до державного бюджету реверсну дотацію в сумі 229,284 мільйона гривень. Далі за вагомістю в загальному обсягу витрат становлять видатки на освіту в сумі  207,905 мільйона або 21 %, а на житлово-комунальне господарство,  охорону здоров’я, економічну та іншу діяльність спрямували понад 189,377 мільйона або 19 %.

Підсумовуючи, Володимирський міський голова Ігор Пальонка зазначив, що бюджет громади за 9 місяців цього року вкотре перевиконали завдяки надходженням від ПДФО із зарплатні військових. Тож левову частку бюджету спрямували саме на потреби військових частин. Загалом цього року з місцевого бюджету виділили понад 300 мільйонів гривень. Також очільник громади вкотре наголосив на сплаті за землю, адже цей податок, який також наповнює місцеву казну, регулярно не виконується.

Далі Оксана Субицька презентувала проект бюджету громади на 2024 рік, який днями розглянули на громадському обговоренні. Очільниця управління бюджету та фінансів нагадала, що процес формування бюджету тривав протягом кількох місяців в абсолютній законодавчій невизначеності. Протягом жовтня робоча група здійснила об’їзд усіх бюджетних установ, аби дізнатися більше про їхні проблеми та потреби на наступний рік.

Відтак, на основі проведеного аналізу та, враховуючи законодавчі зміни, передбачається, що бюджет Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2024 рік становитиме 416,08 мільйона гривень, де власні доходи загального фонду з врахуванням міжбюджетних трансфертів становлять 63,7 % загальної суми бюджету громади,  доходи спецфонду – 1,8 %. Міжбюджетні трансферти – 143,88 мільйона або 34,5 %.

Власні надходження до загального фонду (без трансфертів) у 2024 році прогнозуються в сумі 264,926 мільйона. Пріоритетним джерелом надходжень у структурі власних доходів загального фонду бюджету громади на 2024 рік, як і раніше, залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, обсяг якого становить 176 мільйонів або 66,4 % від загальних доходів.

Нагадаємо, що з проектом бюджету на наступний рік детальніше можна ознайомитися на сайті міської ради за посиланням.

Ігор Пальонка, коментуючи проект бюджету, зазначив, що у наступному році  через законодавчі зміни наша громада з тієї, яка сама сплачувала реверсну дотацію у державний бюджет, стане громадою, яка змушена буде отримувати дотацію на забезпечення життєдіяльності.

“Попри це, будемо усіляко сприяти тому, аби бюджет наповнювався за рахунок місцевих податків, щоб працював малий та середній бізнес, щоб працівники бюджетних установ вчасно отримували заробітну плату, а мешканці громади мали якісні освітні, медичні та соціальні послуги. Щодо розподілу вільних лишків, то в пріоритеті будуть два об’єкти – реабілітаційний центр та укриття ліцею ім. Цинкаловського. Не забуватимемо, звісно, і про підтримку наших військових”, – підсумував міський голова.

В ході чергового засідання члени виконкому ухвалили низку рішень щодо майнових питань, щодо виділення матеріальних допомог жителям громади, про надання дозволу на видалення дерев, продовження терміну дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами у місті Володимирі, а також і про відмову у продовженні такого дозволу.

Окрім цього, на виконкомі погодили виділення часткового відшкодування (компенсацію) вартості придбаних джерел резервного живлення в умовах воєнного стану іще чотирьом ФОПам на загальну суму 71 тисяча гривень. Таким чином уже 49 суб’єктів господарювання скористалися цією програмою, отримавши з бюджету громади відшкодування на загальну суму 891 тисяча гривень.

Затвердили члени виконкому і перелік власників особистих селянських господарств, яким погодили виплату дотації за утримання трьох і більше корів. Таких господарств у громаді – чотири (у селах Ласків, Заріччя, Федорівка та у місті Володимир).

Також внесли зміни та доповнення до рішення виконавчого комітету міської ради від 20.07.2023 № 285 «Про упорядкування видачі електронних квитків для пільгових категорій громадян у Володимир-Волинській міській територіальній громаді» (зі змінами). Зміни передбачають видачу пільгових електронних квитків особам, які не зареєстровані в громаді, але проживають на її території, а саме учасникам бойових дій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: