18:53, 07 листопада 2022

У Володимирі пояснили, як торгові центри та магазини повинні працювати під час повітряної тривоги

Під час зустрічі міського голови Ігоря Пальонки з підприємцями громади порушили питання роботи торгових центрів та магазинів під час повітряної тривоги. У зв’язку з цим надали роз’яснення.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

Законодавством України не передбачено закриття або припинення роботи підприємств, установ та організацій  під час повітряної тривоги. Всі діють відповідно до місцевих норм і правил, встановлених на конкретному підприємстві. Окрім цього, керуються рекомендаціями ДСНС України, Волинської обласної військової адміністрації щодо дій під час сигналу “Повітряна тривога”.

За відсутності чіткого нормативно-правового чи локального регулювання керівництво ТРЦ, магазину, кафе, ресторану зобов’язане забезпечити повідомлення про повітряну тривогу персоналу та відвідувачів, а також має повідомити людям, де найближче укриття.

В ідеалі адреси укриттів мають бути видруковані на аркуші та висіти на видному місці. А якщо є укриття під самим ТРЦ, магазином варто намалювати стрілки або схему, як туди дістатися. Подальший алгоритм дій на законодавчому рівні чітко не врегульований, примусову евакуацію не передбачили.

Проте у разі загибелі чи поранення людей керівництво ТРЦ, магазинів можуть притягти до кримінальної відповідальності. У Кримінальному кодексі є кілька статей із цього приводу:

Стаття 367. Службова недбалість,

Стаття 270. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної чи техногенної безпеки,

Стаття 271. Порушення вимог законодавства про охорону праці.

«Додатково пам’ятайте: під час війни повітряна тривога не буває навчальною, коли її оголошують, існує загроза життю. Це сповіщення про реальну загрозу удару з повітря. Повітряна тривога означає, що сили протиповітряної оборони сповіщають про рух ворожих літаків у напрямку області, або є підтвердження про запуск крилатих ракет.

Тому не нехтуйте правилами! Навіть якщо емоційне виснаження зашкалює, щоразу прямуйте до укриття», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: