23:12, 09 Грудня 2022

У Володимирі підбили підсумки українсько-німецького проекту

9 грудня у Володимирському ТМО відбулася конференція, присвячена підсумкам проекту «Разом задля здоров’я та благополуччя мешканців Володимира та Цвікау» у межах програми NAKOPA, що реалізовувався спільно з містом-партнером Цвікау, починаючи з березня 2021 року.

Про це повідомляють на сторінці Володимирської міськради у «Фейсбук».

Нагадаємо, що цим проектом передбачили закупівлю для ТМО Володимира сучасного УЗД-апарату з еластографією, який сприятиме діагностиці онкологічних та інших захворювань на ранніх стадіях. Загальний бюджет проекту 101 715 євро, з яких 91 351 євро – грантові кошти, а решта – внесок громади Володимира.

Окрім цього у межах проекту лікарі ТМО пройшли фахове стажування і підвищення кваліфікації для роботи на новопридбаних приладах, а серед населення провели інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо підвищення рівня знань про важливість ранньої діагностики.

У підсумковій конференції взяли участь усі причетні до реалізації проекту – працівники Володимирського міськвиконкому, координатори, медики та партнери зі Цвікау, які доєднались до зустрічі у режимі відеоконференції. Першим узяв слово секретар міської ради Іван Юхимюк, який подякував міжнародним партнерам за допомогу у втіленні у життя проекту, завдяки якому пацієнти Володимирського ТМО тепер мають можливість пройти обстеження на сучасному УЗД-апараті з еластографією.

Презентуючи підсумки проекту, начальник відділу міжнародної діяльності та туризму міськвиконкому Катерина Підгурець зазначила, що на шляху його реалізації було чимало перепон у вигляді пандемії та повномасштабного вторгнення росії, через що проект навіть довелось продовжити на декілька місяців.

Подякувавши вчергове партнерам зі Цвікау, а саме бургомістру Констанс Арндт, фахівцю з міжнародного співробітництва Свену Дітріху, голові благодійної асоціації Карлу-Ернсту Мюллеру та клініці Генріха Брауна, Катерина Підгурець зазначила, що на цьому українсько-німецька співпраця не завершується, адже уже розпочали роботу над двома новими проектами. У межах цих проектів придбають реанімобіль для ТМО та реабілітаційні медичні ліжка для літніх людей, які перехворіли на коронавірус.

Як зазначив Свен Дітріх, цей проект готувався упродовж тривалого часу, адже ідея зародилась після першого візиту володимирських медиків до клініки Цвікау. Тож, починаючи з 2019 року розмірковували та аналізували можливі шляхи співпраці, однак тоді навіть не уявляли, що постануть перед такими труднощами. Попри це «Разом задля здоров’я та благополуччя мешканців Володимира та Цвікау» успішно реалізували і наступні 10 місяців муніципалітети обох міст працюватимуть уже над новими проектами.

Бургомістр Цвікау, яка також долучилася до конференції, подякувала усім за гарну роботу і висловила сподівання, що найближчим часом матиме змогу відвідати Володимир та нарешті особисто познайомитись із партнерами.

Своїми враженнями від роботи з новим обладнанням та підвищення кваліфікації поділились і медики ТМО. Зокрема медичний директор Віталій Баюн зауважив, що медичний заклад Володимира наразі єдиний в районі може похвалитись УЗД з еластографією. Наразі діагностику на апараті пройшов 41 пацієнт, у 13 з яких, на жаль, виявлені злоякісні пухлини.

Про переваги сучасного обладнання, з допомогою якого тепер значно легше діагностувати онкологію на ранніх стадіях, розповіла лікарка Віта Хомюк, яка спеціалізується на УЗД молочних залоз та органів малого таза. Узагальнила інформацію про проект, який успішно реалізували у співпраці з містом-партнером Цвікау, менеджерка цього проекту Оксана Когут.

На завершення учасники підсумкової конференції висловили сподівання, що подальша співпраця міст-партнерів буде такою ж результативною та успішною.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: