19:22, 13 Липня 2022

У Володимирі обговорили напрямки співпраці з литовським Расейняєм

Напрямкам майбутньої співпраці та враженням від побаченого у Володимирі була присвячена підсумкова зустріч за круглим столом керівництва Володимирської громади з делегацією з литовського міста Расейняй, з яким 12 липня підписали угоду про співпрацю.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

У зустрічі, що відбулась у конференц-залі агенції регіонального розвитку «Прибужжя» та модерувалась проектною менеджеркою агенції Іриною Пикалюк, взяли участь: міський голова Ігор Пальонка, перший заступник Ярослав Матвійчук, заступник міського голови Андрій Гудим, депутатки Володимирської міської ради Тетяна Ващук і Тетяна Дьоміна, начальник відділу міжнародної діяльності та туризму Катерина Підгурець, спеціаліст цього ж відділу Валерія Корнієнко, директорка ТІЦу Ірина Ковальчук, мер муніципалітету Расейняйського району Андрюс Баутроніс, депутатка Расейняйської районної міської ради Довіле Лукмінайте, радниця віце-спікера Сейму Литовської Республіки Лаура Градецкене та водій Гедріус Радченко.

Міський голова Ігор Пальонка відзначив, що 12 липня для громад Володимира та Расейняя стало історичним днем, коли співпрацю та партнерство скріпили офіційною угодою. Подякував Ігор Анатолійович за ту допомогу, яку уже надав муніципалітет Расейняя, організувавши для десяти володимирських дітей оздоровлення у тамтешньому літньому таборі, та висловив сподівання, що співпраця у цьому напрямку матиме продовження. А після перемоги України, Володимирська громада також радо прийме на відпочинок литовських дітей.

Тісна співпраця української та литовської громад очікується у сфері охорони здоров’я, адже під час візиту до лікарні делегацію Расейняя вразив рівень матеріально-технічного забезпечення Територіального медичного об’єднання, а також ті новітні процедури та операції, які тут проводяться. Зокрема мер Расейняського району виявив бажання організувати обмін досвідом медиків.

Цікавою для литовських гостей була поїздка на модульну твердопаливну котельню, яку обслуговує КП «Володимир-Волинськтеплоенерго». Вони відзначили, що тепломодернізація у Володимирі впроваджується швидкими темпами.

Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук порушив під час зустрічі питання впровадження альтернативних видів енергетики для опалення, що нині особливо актуально для України і такий успішний досвід можна перейняти у Литви. Відтак уже наступного тижня відбудеться онлайн-конференція для керівників та спеціалістів комунальних служб, під час якої литовці поділяться досвідом щодо теплопостачання, яке у них забезпечується здебільшого альтернативними джерелами.

Не залишив байдужими гостей з міста Расейняй візит до Центру позашкільної освіти. Пана Андрюса вразило, що попри те, що нині літні канікули, у закладі позашкілля багато дітей, які відвідують різні гуртки. Для ЦПО литовці пообіцяли презентувати музичні інструменти.

Також під час зустрічі обговорили шляхи культурного обміну, зокрема литовські партнери запропонували організувати для володимирських колективів самодіяльності поїздку до Литви, де вони зможуть гастролювати по різних містах.

Готові допомагати жителі Расейняя і українським захисникам та тим, хто був змушений покинути рідні домівки, тимчасово оселившись у Володимирі. Тож домовились, що уже днями українська сторона підготує список потреб відповідно до якого партнери формуватимуть вантаж гуманітарної допомоги.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: