09:42, 19 Січня 2023

У Володимирі обговорили будівництво нового водогону

У районі «скотофуражного ринку» у Володимирі вже цьогоріч планується прокладення водогону протяжністю майже півтора кілометра, який забезпечуватиме водою мешканців вулиць Володимира Великого, Сонячної (кол. Ільїна), Лісничої, Лишені та Георгія Проскури. Учора, 17 січня, це питання обговорили на зустрічі жителів вищезазначених вулиць з представниками міськвиконкому та керівництвом водоканалу.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, який презентував цей проект, насамперед наголосив на готовності міста профінансувати роботи, що дозволить ліквідувати ряд проблем, пов’язаних із низьким тиском водопостачання та частими поривами у мікрорайоні. Однак має бути розуміння самих людей, що це робиться заради їхнього ж комфорту та зручностей. Відтак потрібна їхня згода на приєднання до нової мережі. Якщо вдасться отримати її від переважної більшості, лише тоді КП «Володимирводоканал» візьметься до роботи.

Ярослав Анатолійович також зауважив, що у майбутньому планується асфальтування вищезазначених вулиць, зокрема вже у цьому році, якщо дозволить ситуація, проведуть капітальний ремонт вулиці Георгія Проскури. Та перед тим потрібно розв’язати проблему з мережами з довготривалим терміном експлуатації, які є зношеними та потребують заміни.

Директор КП «Володимирводоканал» Сергій Луцюк пояснив з технічної точки зору причину заміни цього водогону, а також розповів про порядок будівництва та обсяг будівельних робіт. Зокрема йшлося про аварійний стан застарілих мереж, збудованих у 60-х роках минулого сторіччя, і на яких виникають часті пориви, що спричиняють ряд незручностей у водокористуванні.

Також роз’яснив проблему відсутності належного тиску, пов’язаної з мережами, що будувалися мешканцями без відповідних технічних умов із заниженими діаметрами труб, та розташуванням самого водопроводу на найвищій точці міста. Тож будівництво нового водогону дозволить ліквідувати усі вищезазначені проблеми та забезпечити людей якісною питною водою з відповідним тиском.

Роботи проводитимуться підрядним способом силами комунального підприємства з використанням поліетиленових труб та сучасних матеріалів, які фінансуватимуться з бюджету громади. Варто зазначити, що з будівництвом нового водогону функціонування старого припинять. Усім теперішнім та потенційно новим абонентам видадуть технічні умови на приєднання.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року силами КП «Володимирводоканал» збудували новий водогін протяжністю майже 2,5 км у селі Заріччя, матеріали для якого придбали за кошти місцевого бюджету. Наразі проводиться під’єднання абонентів до мережі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: