21:46, 18 Жовтня 2022

У Володимирі на 17 % знизили споживання електроенергії

Минулого тижня російські окупанти активізували ракетні удари по містах України, знищуючи як житлові будинки, так і об’єкти інфраструктури. Під особливим прицілом ворога – ті об’єкти, що забезпечують українців світлом, теплом та водою. Відтак, починаючи з 10 жовтня, знищено 30 % електростанцій, що призвело до масових відключень електрики по всій країні.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

У зв’язку із цим українців нині закликають економити споживання електроенергії у пікові вечірні години, а саме з 17-ї до 23-ї. Обмеження стосується як використання побутових приладів у житлових будинках, так і світлових рекламних вивісок та ліхтарів вуличного освітлення.

За розпорядженням міського голови Ігоря Пальонки, починаючи з минулого тижня, у Володимирі вмикають вуличне освітлення лише після 22-ї години. Завдяки цьому уже є перші позитивні результати, адже лише за тиждень таким чином вдалось зекономити 17 % споживання електроенергії у порівнянні з аналогічним періодом попереднього тижня.

Громада, на щастя, поки що не стикнулася з проблемою аварійних вимкнень електроенергії, проте не варто забувати, що енергетична система з’єднує усю Україну, як кровоносна система, оскільки один регіон залежить від іншого.

Варто зауважити, що частина будинків у Володимирі переоснащені двозонними лічильниками, що дає можливість економити на споживанні електрики саме внаслідок різниці в тарифах на кВт-год в денний та нічний період.

Зокрема, якщо домогосподарство за спожитий енергоносій в денну пору, а це з 6:00 до 23:00 години, сплачує по тарифу 1,68 грн/кВт-год, то в нічний час (тобто з 23:00 до 6:00) така вартість зменшується на 50 %. Тобто, якщо підтримати ініціативу президента і скоротити своє споживання в пікові години, перерозподіливши його на нічний період, то в таких умовах ви не лише допоможете стабілізувати систему енергоспоживання країні, але також і заощадите на цьому власні кошти.

Тож просять жителів громади та підприємців відповідально та з усією серйозністю поставитися до рекомендації обмежити та мінімізувати споживання світла, особливо у години найбільшого навантаження. Вимкнути зайве світло в кімнаті квартири чи на сходовій клітці будинку, приготувати вечерю завчасно, не вмикаючи зайвий раз електродуховку чи електрочайник, тимчасово вимкнути електронагрівач води, а підприємцям – зекономити в такий піковий період на вуличній ілюмінації чи тимчасово вимкненій вивісці торгового закладу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: