21:47, 23 Вересня 2022

У Володимирі бюджетна комісія погодила фінансування низки об’єктів та робіт

22 вересня у Володимирській міській раді відбулось засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку,  бюджету та фінансів, яке тривало більш як дев’ять годин. Члени комісії – депутати Наталія Лазар, Микола Савельєв, Олег Тимосевич та Андрій Принда, який брав участь у засіданні дистанційно в режимі онлайн, розглянули 18 питань порядку денного.

Про це повідомляють на сторінці Володимирської міськради у «Фейсбук».

Першим депутати розглядали проект рішення про внесення змін та доповнень до програми матеріально-технічного забезпечення військових частин, Володимир-Волинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, проведення заходів  територіальної оборони та комплектування військових частин, мобілізаційної підготовки і мобілізації в громаді на 2021-2025 роки.

Начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи, цивільного захисту, надзвичайних ситуацій Володимир Атаманчук озвучив усі бюджетні запити військових частин та з’єднань, які надійшли до Володимирської міської ради. Присутні на засіданні командири та представники частин надали роз’яснення щодо того на що саме вони просять фінансування. Кожен з пунктів програми члени комісії детально розглядали, обговорювали та дискутували щодо деяких з них.

Відтак найбільше питань у депутатів виникло щодо ремонтних робіт у військовій частині 14-ї ОМБР, кошти на які підрядні організації можуть не встигнути освоїти до кінця цього року. Під час голосування за дане питання  в цілому члени комісії підтримали зміни та доповнення до програми.

Таким чином до програми додали такі суми: 5 мільйонів гривень – на облаштування паркану та інших інженерних споруд на білорусько-українському кордоні, 40 мільйонів – на придбання матеріально-технічних засобів для військової частини А 1008 (планшети, квадрокоптери, ноутбуки, БПЛА тощо) та на ремонтні роботи приміщень, понад 9 мільйонів гривень – на капітальний ремонт приміщень 39-го ЗРП, 280 тисяч гривень – для придбання супутникової системи стеження, офісного приладдя, запчастин і будматеріалів для батальйону територіальної оборони, 485 тисяч – на придбання спеціального обладнання військовій частині А 2042.

Підтримала комісія внесення змін до програми безпеки громадян та профілактики правопорушень на території Володимир-Волинської міської територіальної  громади на 2021-2023 роки. Як пояснив присутній на засіданні начальник районного відділу поліції Василь Майданюк, майже 50 тисяч гривень необхідно додатково виділити на придбання паливно-мастильних матеріалів для автомобіля офіцера громади та  680 тисяч гривень на ремонт другого поверху головного офісу місцевих правоохоронців.

Погодили депутати до розгляду на сесії зміни до комплексної програми захисту населення і території міської територіальної громади від надзвичайних   ситуацій  техногенного  та природного характеру на 2021-2025 роки. Таким чином на 2022 рік виділили ще понад пів мільйона гривень для створення резерву матеріально-технічних ресурсів для виконання першочергових робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Для виготовлення науково-проектної та проектно-кошторисної документації для консервації та реставрації пам’яток національного значення, які потребують ремонтних робіт, бюджетна комісія погодила внесення змін до програми розвитку та підтримки галузі культури і мистецтв у місті Володимирі на 2020-2022 роки. З місцевого бюджету на такі роботи передбачається виділення фінансування у межах 300 тисяч гривень.

Начальник управління інфраструктури Ігор Возний поінформував членів комісії про додаткові потреби у сфері житлово-комунального господарства громади. Відтак є необхідність внести зміни до програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства населених пунктів Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки.

Щодо деяких робіт у комісії виникли зауваження. На думку депутатів, такі роботи як ремонт підвалів багатоповерхівок управляюча житлова компанія може виконати за накопичені залишки квартплати, котру сплачують мешканці. Як пояснив Ігор Возний, оборотних коштів УЖК недостатньо для придбання будівельних матеріалів. У підсумку обговорення депутати погодили внесення змін до цієї програми.

Найбільш детально протягом декількох годин депутати розглядали внесення  змін до місцевого бюджету на 2022 рік, до яких відноситься і фінансування змін у програми. З усіма бюджетними запитами ознайомила членів комісії начальник управління бюджету та фінансів Оксана Субицька.

Серед таких змін – закупівля дев’яти комплектів форми для працівників муніципальної варти на загальну суму 99,3 тисячі гривень, встановлення систем відеонагляду у закладах освіти громади, оплата послуг з енергосервісу ЗДО № 2, ЗДО № 7 та ЦПО, забезпечення до кінця року заробітної плати педагогічних працівників на загальну суму 4,3 мільйона гривень, придбання генераторів, обігрівачів, стільців та іншого інвентарю для укриттів закладів освіти, поточний ремонт міського басейну, реконструкція системи опалення будинку культури села Суходоли. Всього на потреби закладів освіти, культури та спорту громади передбачається виділення 14,6 мільйона гривень. Під час обговорення депутати не погодили виділення коштів на реконструкцію котельні гімназії села Ласків.

Окремий блок змін до бюджету стосується соціальної сфери, а саме пільг на житлово-комунальні послуги для сімей загиблих військовослужбовців, надання фінансової підтримки дітям загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, вітання дітей та батьків загиблих (померлих) бійців, фінансової підтримки організації УТОС та компенсації перевезення пільгової категорії населення маршрутним транспортом. Всього на соціальну сферу передбачається додаткове виділення 903 тисяч гривень.

Сума додаткових витрат на житлово-комунальну сферу становить понад 28 мільйонів гривень. Серед найбільш вартісних об’єктів: капітальний ремонт теплових вводів житлових будинків (723 тисячі грн), підсилення житлового будинку на вулиці Ковельській, 4 (200 тисяч грн), ремонт зовнішніх мереж водовідведення на Івана Франка, 4 (684 тисячі грн), придбання матеріалів для підготовки будинків до опалювального сезону (1,4 мільйона), придбання матеріалів для ремонту тепломереж (995 тисяч грн), придбання трактора з фронтальним навантажувачем, подрібнювачем гілок та причепом для КП “Володимиртепло” (майже 3,3 мільйона), придбання екскаватора для КП “Володимирводоканал” ( майже 2,2 мільйона грн) та автомобіля для цього ж підприємства (1,4 мільйона грн). Передбачили кошти на поточний ремонт твердого покриття вулиць громади, зокрема 3,6 мільйона гривень на вулиці Леонтовича, Огієнка та Річинського.

На субвенції іншим бюджетам, а саме на підтримку військових з’єднань, тероборони, ДСНС та правоохоронців з місцевого бюджету запланували виділення 39 мільйонів гривень. Після тривалих консультацій, обговорення та дискусій, в ході яких депутати погоджувались з виділенням коштів або ж не підтримували фінансування певних витрат, зрештою зміни до бюджету були підтримані до розгляду сесії.

Під час засідання члени комісії також підтримали внесення змін до програми соціального захисту населення громади в частині доповнення переліку пільгових категорій дітей, які мають право на безплатне харчування у закладах освіти. Розширення переліку стосується дітей батьків, які нині боронять територіальну цілісність України у лавах ЗСУ та територіальної оборони.

Окрім цього підтримали проект рішення про зміну назви вулиць (провулків) у населених пунктах громади, про виділення коштів для програмного забезпечення казначейської служби, про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та умов проведення земельних торгів у формі електронного аукціону з продажу права оренди земельної ділянки комунальної власності на вул. Данила Галицького, 12 у м. Володимирі, про затвердження ПП «Універсам» технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки та її передачу в оренду.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: