11:08, 26 Вересня 2023
У Володимирі аналізували готовність міста до зими на засіданні оперативного штабу
25 вересня відбулося розширене засідання оперативного штабу координації дій, пов’язаних з підготовкою Володимира до опалювального сезону.
Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.
Збільшення обстрілів об’єктів інфраструктури України військами російської федерації не дає сумніватися у справедливості прогнозів щодо того, що зима буде складною. Енергетичним підприємствам, медичним, навчальним закладам міста слід бути готовими до будь-якого розвитку подій.
Звітуючи про готовність до зими КП «Полігон», його керівник Володимир Собіпан розповів, що для посипання вулиць та доріг громади на підприємстві є достатньо солі, піску, піщано-сольової суміші. Придбали 50 нових пластикових контейнерів для її зберігання, відремонтували 20. Трактори для розчищення доріг від снігу працюють справно. Завжди є в запасі тисяча тонн дизпалива та 200 л бензину. Ведуть роботи зі встановлення обладнання для керування мережею вуличного освітлення. Провели ремонт 45 електрощитових.
В.о. директора КП «Володимиртепло» Сергій Приступа запевнив, що підприємство готове до зими. Провели ремонт 18 котелень, відбулись гідравлічні випробування та ремонт теплових мереж. Завершили роботи із заміни зношених трубопроводів на сучасні енергозберігаючі, попередньо ізольовані, труби загальною протяжністю 516 погонних метрів. Ведеться заміна чотирьох газових котлів на твердопаливні, потужністю 1,5 мВт з роботою на щепі.
Начальник Володимир-Волинського відділення АТ «Волиньгаз» Олег Бомазюк відзвітував про стовідсоткову готовність газовиків. Але висловив нарікання на те, що досі відсутні договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання з УЖК та ОСББ.
«Для людей це потягне за собою додаткову плату, тому голови ОСББ і не поспішають», – пояснив перший заступник Володимирського міського голови Ярослав Матвійчук. Керівник газового господарства також наголосив на важливості перевірки димовентиляційних каналів і попросив сприяння у цьому.
Головний інженер Володимирської філії ПрАТ «Волиньобленерго» Олександр Романчук повідомив про готовність установи, наразі завершуються капітальні ремонти. Техніка і запас матеріалів є. Також зауважив, що під час буревіїв відсотків на 80 вимкнення світла пов’язане із наявністю зелених насаджень під електролініями. Тож енергетикам часто доводиться полишати основну роботу і займатись спилюванням дерев.
Про готовність КП «Управляюча житлова компанія» говорив в.о. керівника підприємства Павло Коробейніков. Провели поточні ремонти будинків, покрівель, відмосток, заміну запірної арматури на стояках опалення та водопостачання, аварійних відрізків мереж, відновили та замінили ізоляцію на трубопроводах, аварійна служба опрацювала 1118 звернень. Окремо є проблема з мережею теплопостачання на вул. Сагайдачного, 51, але роботи вже розпочали і протягом трьох днів завершать.
Директор КП «Володимирводоканал» Сергій Луцюк пояснив, що відремонтували і замінили 230 погонних метрів водопровідної мережі, здійснено заміну шести пожежних гідрантів, чистку і дезінфекцію водонапірних башт у селах Новосілки, Суходоли та Вощатин. Підсипали дороги до свердловин, щоб можна було безперешкодно до них доїхати у зимовий період. Прочистили мережі внутрішньодворових мереж водовідведення. Є чотири генератори різної потужності, очікується постачання ще двох. Є резерв паливо-мастильних матеріалів, заготовили асфальтну суміш для підсипання місць можливого пориву мереж після їх ремонту.
У КП «Троянда», з-поміж іншого, закупили трактор, яким у тому числі планують допомагати КП «Полігон» у боротьбі зі сніговими завалами, розповіла директор Ольга Ломанська.
Про готовність навчальних закладів звітував начальник відділу молодіжної політики та спорту Вячеслав Петрук. Провели гідровипробування систем опалення, ремонт систем водопостачання, водовідведення, освітлення, перевірку димоходів, сигналізаторів газу, вогнегасників тощо. Установи в основному забезпечені генераторами та пальним для них. У жовтні закуплять додаткові. Тривають роботи з утеплення дахів та фасадів у окремих навчальних закладах.
Серед обласних навчальних закладів є проблема у фаховому коледжі, пояснив директор Олександр Коновалюк. У разі вимкнення електроенергії, котельня на вулиці Цинкаловського зупиниться, тож потребує альтернативного джерела живлення. Розв’язати проблему поки що не вдається. Територіальне медичне об’єднання до проходження зимового періоду готове.
Володимирський міський голова Ігор Пальонка запропонував усім присутнім змоделювати ситуацію, під час якої у громаді відсутнє водопостачання протягом трьох тижнів. Чи готові ми до такого? Чи достатньо запасів палива, генераторів? Надав відповідь його перший заступник Ярослав Матвійчук. На котельнях є всі генератори, а також резерв пального, якого вистачить на місяць. Воду можна буде подавати тільки по кілька годин зранку і ввечері до 3-4 поверхів. У закладах освіти, навіть за наявності генераторів, так довго забезпечити навчальний процес буде важко.
«Доведеться використовувати систему змішаного навчання, уроки проводити у світлову пору доби», – додала керівниця відділу освіти Наталія Митошоп.
Ігор Пальонка закликав зробити усе, щоб забезпечити належний навчальний процес і не зробити дітей заручниками ситуації, а також висловив сподівання, що, враховуючи торішній досвід, у громаді готові до різних ситуацій.
«Ми багато зробили, тому я вірю, що холодний період року пройдемо нормально, і мешканці громади не відчують дискомфорту. Наголошую: енергетична безпека у першу чергу. Зима – це чергове випробування для усіх нас у боротьбі за незалежність», – підкреслив Ігор Пальонка.
Залишити відповідь