10:12, 16 Лютого 2019

У Волинську обласну дитячу лікарню за кошти благодійників придбали гемоаналізатор. ФОТО. ВІДЕО

У Міжнародний день онкохворої дитини, 15 лютого,  відбулась зустріч керівників міста з лікарями Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання.

Про це повідомляє Луцька міська рада.

У зустрічі взяли участь виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, радник міського голови Ігор Поліщук, начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук та керівництво лікарні.

Генеральний директор ВОДТМО Сергій Ляшенко зазначив:

«Дуже важливим фактором є те, що такі зустрічі відбуваються у форматі діалогу. Адже таким чином влада може почути про проблеми та потреби лікарні».

Він розповів, що це своєрідне підведення підсумків спільно розпочатого проекту — першого Молитовного сніданку, на якому були зібрані кошти в сумі 515 370 грн на придбання гемоаналізатора. У благодійному заході, що відбувся 1 червня 2018 року, взяли участь представники духовенства та влади, місцеві політики, громадськість, а також гості з Києва та США.

Сергій Ляшенко вважає проблемним, що дитяча допомога на Волині представлена лише обласною лікарнею, міської дитячої у Луцьку нема, тому тягар ургентної допомоги повністю лягає на них. Він подякував представникам міської влади за те, що долучилися до придбання гемоаналізатора, адже це — величезний крок уперед.

Сучасний діагностичний лабораторний аналізатор вже використовується для обстеження важкохворих. Він дає можливість проводити дуже детальний аналіз стану клітин крові по 28 діагностичних параметрах, який дозволяє проводити чітку і швидку діагностику та призначати адекватне і ефективне лікування для онкологічних і гематологічних хворих.

Гендиректор об’єднання розповів, що в онкогематологічному відділенні функціонують 5 дитячих онкологічних та 15 дитячих гематологічних ліжок для хворих дітей області з онко- і  онкогематологічною патологією. Він акцентував, що це єдине відділення в області, де надається високоспеціалізована стаціонарна допомога онкохворим дітям.

На жаль, захворюваність цією недугою не має тенденції до зменшення. Станом на січень 2019 року під спостереженням у дитячого лікаря-онколога перебував 171 пацієнт. Щороку реєструються нові випадки захворювань на рак.

Окрім онкохворих діток існує безліч проблем з відділенням, що опікується недоношеними немовлятами, та з дітьми, які потребують обстеження на томографі. Адже державного комп’ютерного томографа у лікарні нема. Діє лише приватний, який не працює у вихідні. Тож ця проблема стоїть дуже гостро, бо є випадки, коли обстеження на томографі потрібно проходити терміново цілодобово, наприклад у випадку ДТП та інших ургентних випадках.

Сергій Ляшенко звернувся до очільників міста з проханням допомогти у фінансуванні обслуговування гемоаналізатора, адже для того, щоб робити необхідні аналізи потрібно закупляти реактиви, а це близько 80 тис. на рік.

Радник міського голови Ігор Поліщук сказав, що на найближчій сесії розглянуть питання виділення коштів, адже тоді аналізи на гемоаналізаторі робитимуть безкоштовно. Він зазначив, що міська рада спільно з Волинською обласною радою працюватимуть над вирішенням нагальних проблем.

«Місто готове допомагати Волинській обласній клінічній лікарні, адже тут лікується велика кількість дітей з Луцька. Закуплений апарат дає точну діагностику, а це – передумова успішного лікування. Я дякую всім, хто пожертвував кошти, бо це значна допомога дітям міста та області», — зазначив Ігор Поліщук.

Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт подякував керівництву лікарні за велику працю, яку вони роблять, не зважаючи на складну ситуацію.

«Ми будемо співпрацювати, виходячи з наших можливостей. Ми розуміємо, що кожна вилікувана дитина — це щастя для сім’ї, родини та всього міста», — сказав він.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: