16:00, 30 Грудня 2018

У волинській громаді успішно реалізували дев’ять інфраструктурних проектів

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ – саме таку назву має фінансова підтримка, яку з 2016 року надає держава об’єднаним територіальним громадам. Цьогоріч Волинь отримала більше 106 млн грн, з яких майже 4,5 млн грн спрямували на розвиток Колківської тергромади.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Варто зазначити, що Колківська ОТГ розташована в Маневицькому районі. До її складу входять 15 населених пунктів, серед яких – Колки, Боровичі, Годомичі, Рудники, Старосілля, Четвертня та інші. Проживає тут більше 13 тис. чоловік. Утворена вона наприкінці 2017 року.

Отож за рахунок коштів інфраструктурної субвенції в Колківській об’єднаній територіальній громаді реалізують дев’ять проектів. Зокрема, ще влітку капітально відремонтували дах дошкільного навчального закладу «Ромашка» в с. Четвертня. Поруч із тим, в опорному закладі НВК «Колківська ЗОШ I-III ступенів – ліцей» здійснили заміну 112 старих дерев’яних вікон на енергозберігаючі, що дозволило поліпшити температурний режим в школі. А надалі дасть змогу щорічно економити кошти місцевого бюджету під час оплати за енергоносії. Натомість, у школі-філії I-II ступенів с. Розничі повністю замінили систему опалення на сучасну, оскільки школа опалювалася пічними грубками. Загалом на реконструкцію навчальних закладів Колківської ОТГ витратили більше 2,7 млн грн інфраструктурної субвенції.

Окрім того, здійснили реконструкцію зовнішніх електричних мереж вуличного освітлення трьох вулиць в с. Розничі та трьох вулиць в с. Старосілля.

Придбання спецтехніки для зміцнення матеріально-технічної бази комунального підприємства – ще одна важлива категорія витрат інфраструктурної субвенції. Так, для обслуговування населення тергромади придбали новий вакуумний автомобіль. Згідно проведеного аукціону його вартість становить 1 млн 448.7 тис. грн. Новенький автомобіль поповнить автотранспортний парк Колківського ВУЖКГ. У подальшому буде надавати послуги з вакуумного очищення вигрібних ям. Спереду автомобіль обладнали відвалом для розчищення вулиць від снігу, а це, в свою чергу, дасть можливість забезпечити нормальне сполучення між усіма населеними пунктами громади у зимовий період.

Варто також зазначити, що під час проведення тендеру на проведення ремонтних робіт в школі с. Розничі, вдалося зекономити більше 122 тис. грн. Тож, аби повністю освоїти кошти інфраструктурної субвенції до кінця року, подали ще три проекти на придбання комплектуючих до трактора. А саме – тракторного причіпа, косарки тракторної та розкидача пісчано-соляної суміші.

Усі комплектуючі вже придбали та передали на баланс Колківського ВУЖКГ, що сприятиме підвищенню якості надання комунальних послуг мешканцям, покращенню санітарної, екологічної та фінансової ситуації громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: