21:40, 04 Вересня 2023

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про скасування відстрочки для студентів після 30 років

Зареєстрували законопроект, який передбачає внесення змін до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо скасування відстрочки для деяких студентів.

Про це йдеться на сайті парламенту, передає «Укрінформ».

Законопроектом 9673 пропонують змінити редакцію статті 23 «Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації» закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

У разі ухвалення документа не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які за денною чи дуальною формами здобувають освітній рівень, що є вищим за раніше здобуту освіту для студентів, для яких навчання стартувало не пізніше року досягнення ними 30-річного віку.

Таким чином мобілізації не підлягатимуть лише студенти до 30 років, які здобувають чи підвищують рівень освіти.

Водночас не підлягатимуть призову докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами, а також наукові і науково-педагогічні працівники.

Очікується, що ухвалення законопроекту сприятиме зміцненню обороноздатності України, збільшенню мобілізаційних спроможностей Збройних сил України, зменшенню навантаження на систему освіти в умовах правового режиму воєнного стану.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: