12:17, 15 Травня 2020

У Верховній Раді спростовують продаж депутатам «сертифікатів про імунітет до коронавірусу»

Апарат Верховної Ради спростував інформацію щодо продажу народним депутатам «сертифікатів про імунітет до коронавірусу».

Про це повідомляє прес-служба апарату ВР.

«Апарат Верховної Ради України ніколи не продавав і не може продавати жодні «сертифікати про імунітет до коронавірусу». Лист про можливе тестування на COVID-19, який поширили низка Інтернет-видань, надійшов на електронну пошту Верховної Ради України як інформаційний лист і саме як інформаційний лист він був направлений для інформування народних депутатів у зв’язку з пандемією та великою кількістю запитів до Апарату щодо тестування, в тому числі і на наявність антитіл до COVID-19», – йдеться у повідомленні.

Раніше низка ЗМІ поширили інформацію про те, що Апарат ВР нібито розіслав народним депутатам електронного листа «Про тестування на коронавірус» із пропозицією придбати в одній з київських лабораторій «Сертифікат імунітету до COVID-19». До листа додавалися два документи від «Медичного діагностичного інституту» та «Лабораторії Др. Рьодгер» в Києві.

Так, перший документ був інформаційним листом щодо можливості пройти в лабораторії ПЛР-тест на коронавірус, у ньому зазначалась і вартість послуги. Другий документ і рекламував «Сертифікат імунітету до COVID-19», який може отримати людина, в якої за результатами тестування, виявлені антитіла до COVID-19.

Такий «сертифікат», як зазначалося в розісланому листі, нібито підтверджує, що його власник «більше не ризикує заразитися коронавірусом, тому що він у нього вже був».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: