10:40, 03 Квітня 2023

У Торчині розробляють стратегію соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб

Впродовж останнього року одним із найбільших викликів для приймаючих громад в Україні стала організація роботи із внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Для того, аби краще зрозуміти реальні потреби нових мешканців Торчинської громади, ГО “Волинський Інститут Права” провів дослідження яке допоможе інтеграції ВПО.

Про це повідомили у “Волинському Інституті Права”.

Відбулося дві фокус-групи, в яких взяли участь 20 (двадцять) представників місцевої влади — старости, працівники селищної ради та ЦНАПа і ВПО.

“До нас приїжджали психологи та юристи, але таких фокус-груп, де б ми обговорювали проблеми з працівниками селищної ради та внутрішньо переміщеними особами не було”, — ділиться враженнями учасниця фокус-групи Алла Ревуцька.

На її думку, навіть без фінальних результатів дослідження ця подія вже дала певний позитив:

“Старости бачать ситуацію суто зі своєї сторони  і в них немає загальної картини, що відбувається з ВПО на всій території громади. Сьогодні ж вони почули якісь інші практики і, можливо, візьмуть їх собі на озброєння”.

Як зазначає керівниця ГО “Волинський Інститут Права” Ірина Гайдучик, ці фокус-групи відбувалися не лише для того, щоб провести обговорення:

“Усю отриману під час заходів інформацію проаналізують. Результатом нашого дослідження має стати програма соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громадах тимчасового перебування”.

Раніше в межах проєкту таку фокус-групу провели в Литовезькій громаді Володимирського району.

Усі учасники дослідження також дізналися  про можливість отримання безоплатної правової допомоги внутрішньо переміщеними особами, які мешкають на території Волинської області, та жителями інших територіальних громад і областей, які постраждали від війни в Україні. Таку допомогу надає ГО “Волинський Інститут Права” у рамках проєкту «Багатосекторне реагування на гуманітарну кризу в Україні», що реалізується у партнерстві з Данською радою у справах біженців (DRC).

Телефон безплатної гарячої лінії: 0800 408 100;

Мобільні номери (“Viber”/”Telegram”): 067 110 36 42; 067 120 91 40; 067 108 50 66

Адреса: адресою: пр. Соборності, 18 (Департаменті соціальної політики Луцької міської ради, приміщення РАЦСу)

Робочі години: 9:30 – 17:00

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: