21:01, 30 Жовтня 2022

У Сєвєродонецьку житловий фонд зруйнований на 80 %

У майже вщент зруйнованому Сєвєродонецьку російські загарбники прийняли заяви про компенсацію за зруйноване житло лише у 38 людей.

Про це очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив у «Телеграм».

За його словами, “нібито з 11 жовтня пункти пропуску між так званою “лнр” та росією скасовані. На папері. Втім, жителі Луганщини щодня скаржаться навіть на посилення митних заходів стосовно них”.

Зокрема, зазначив Гайдай, у пункті пропуску “Довжанський” люди, які бажають виїхати до рф, стоять понад дві години та чекають дозволу.

“Можливо, у митників проблеми з грошима. Як от у бойовиків, які вже не один місяць не можуть отримати призначені виплати. Хоча знають, що незважаючи ні на що, новенька “Лада” буде. Є сенс боротися”, – зауважив очільник ОВА.

За словами Гайдая, на сьогодні у Сєвєродонецьку залишаються до 10 тисяч жителів. У місті житловий фонд зруйнований на 80 %, “не кажучи вже про відсутність інфраструктури. Однак за чотири місяці окупації ніхто навіть і не думав нічого відновлювати, навіть для пропаганди. Заявили перед псевдореферендумом про виплати компенсацій за зруйноване житло, а люди грошей так і не побачили”, – підкреслив він.

Крім того, повідомив начальник ОВА, цього тижня “раптом після вказівки з Луганська знайшлися 38 сєвєродончан, яким буцімто видали гроші. Та ще дев’ять, які теж готові їх отримати. Хто ці люди? І чому вони у переважній меншості? Хотілося б подивитися в обличчя”.

За даними Гайдая, мобілізовані російські солдати, яких у великій кількості привезли до тимчасово захоплених Рубіжного та Сєвєродонецька на Луганщині, розселяються в залишених українцями квартирах.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: