15:29, 30 Жовтня 2023

У Свято-Троїцькому соборі у Луцьку відзначили свято подяки за врожай

Молитви вдячності за врожай лунали у кафедральному соборі Святої Трійці. Після Божественної літургії митрополит Луцький і Волинський Михаїл разом із соборним духовенством відслужили подячний молебень за врожай.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської єпархії ПЦУ.

У слові архіпастир пояснив, що сьогодні, за давньою традицією ми дякуємо Всевишньому за зібраний врожай. Так, як навесні ми просили Господа аби рясно обдарував нас плодами, то сьогодні ми зібралися подякувати за це. Архієрей наголосив, що християнин повинен не лише просити, але й вміти бути вдячним.

«Потрібно дякувати, а не сприймати це, як належне», – пояснює владика Михаїл. Адже енергія подяки розтоплює наше серце. Якщо навчимося щиро дякувати, то наступного разу коли проситимемо, отримаємо більше.

Згадуючи про вдячність, керуючий єпархією звернув увагу на внутрішні роботи і розпис храму, які тривають. Тож висловив подяку і митцям, які займаються цією справою. Посмертну нагороду «За церковні заслуги» синам соборного іконописця Володимира Гетьманчука, який розпочав цю роботу. Його діти Юрій та Сергій продовжують працю, за що були відзначені нагородами голови обласної ради.

Після подячного молебню у водоосвятній каплиці, відбулося свято подяки, де виступали діти, зокрема, вихованці Центру християнського виховання дітей та молоді.

Під час дійства діяв традиційний благодійний ярмарок. Зібрані кошти передали на пальне, ремонт авто для евакуації поранених військових і цивільних та на ремонт спецтехніки спецпідрозділу «Любарт». Долучитися до зборів можна і переказавши гроші у «банки»:

на евакуацію поранених – 5375 4114 0615 0644 (Холодов Р.) або https://send.monobank.ua/jar/6LJWfyM5vS

на ремонт спецтехніки «Любарта» – 5375 4112 0341 9077 або https://send.monobank.ua/jar/Aaw9Axd9G4

«Такий захід проводитиметься, аби згадати забуті традиції нашого роду. Адже на їхнє місце все частіше приходять закордонні (наприклад, так званий Хеловін). Тому не варто йти з новомодними віяннями, краще слідувати своїм.

Щодо цього митрополит Михаїл стверджує: хоча різко негативне ставлення Христової Церкви до Хеловіну добре відоме, створювати йому альтернативи не потрібно. Не слід вишукувати і якогось відповідника дню нечистої сили в дохристиянській давнині Русі-України, щоб витіснити західну моду на Хеловін. Треба лише відновити наше торжество на завершення збору врожаю і поєднати його з християнською подякою Богові за достаток плодів земних.

Таке святкування переважно випадало на кінець жовтня і мало різні назви. Деякі християни й тепер відзначають його як «свято врожаю», «день подяки» тощо зі сталою датою або й без неї. Один із символів такого дійства – гарбуз, його можна лишити як ознаку плідності й дорідності, готувати відповідні страви. Можуть бути й елементи костюмованого карнавалу: «Ходить гарбуз по городу, питається в свого роду…». Але язичницький обряд давніх кельтів задобрення потойбічних темних сил напередодні католицького дня Всіх святих (Хеловін) – рішуче неприпустимий, навіть у карнавально-жартівливому вигляді», – зазначають у єпархії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: