08:44, 03 Грудня 2021

У світі дорожчають продукти, найбільше – молоко і зерно

Світові ціни на продовольство зростають четвертий місяць поспіль під впливом активного попиту на пшеницю та молочну продукцію.

Як передає “Укрінформ”, про це повідомляє “ФАО” – продовольча та сільськогосподарська організація ООН.

Як зазначається, у листопаді 2021 року індекс продовольчих цін становив 134,4 пункту, досягнувши найвищого рівня з червня 2011 року та на 1,2 % перевищивши жовтневий показник. Значення цього індексу виявилося на 27,3 % вищим за показник листопада 2020 року.

Найбільше підвищення у листопаді продемонстрував індекс цін на молочну продукцію, що, порівняно з жовтнем, зріс на 3,4 %.

Світовий імпортний попит на вершкове масло та сухе молоко зберігався на високому рівні через прагнення покупців забезпечити спотове постачання в очікуванні зниження пропозиції на ринках.

Індекс цін на зернові культури у листопаді зріс відносно жовтня на 3,1 %. У річному вираженні він збільшився на 23,2 %.

Індекс цін на цукор у листопаді був на 1,4 % вищим, ніж у жовтні та майже на 40 % перевищив рівень у листопаді 2020 року. Таке зростання було зумовлене підвищенням цін на етанол, проте його стримували великі обсяги поставок з Індії та сприятливі прогнози щодо експорту цукру з Таїланду.

Втім, індекс цін на м’ясо знизився на 0,9 %, що стало четвертим поспіль місяцем зниження. Світові котирування свинини стали нижчими через скорочення закупівель Китаєм, ціни на баранину різко впали у зв’язку зі збільшенням експортних поставок з Австралії. Ціни на яловичину та м’ясо птиці загалом залишалися на стабільному рівні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: