08:43, 06 листопада 2018

У США створять віртуальний музей з картинами забутих художниць

Дослідники з Індіанського університету спільно з фондом «просування художниць» Advancing Women Artist (AWA) створюють віртуальний музей “A Space of Their Own” (Їхній простір) з картин, що написані художницями XV-XIX століть. За словами творців, музей має допомогти відновити імена забутих художниць в історії мистецтва.

Про це повідомляє “Громадське”.

Ідея створити базу даних виникла в американської філантропиня та засновниці фонду AWA Foundation Джейн Форчун, яка померла у вересні 2018 року в віці 76 років. Проект зокрема має на меті складання найповнішої бази даних з витворів живопису, графіки та скульптури, створених жінками в США та Європі між 15 і 19 століттями. Форчун і її колеги ідентифікували 2 тисячі забутих робіт, 61 з яких відреставрували.

Наразі база даних містить інформацію про 643 художниці. Серед них, наприклад, є черниця XVIII століття Хуана Беатріс де ла Фуенте, яка створила полотно «Древо життя», художниця епохи Ренесансу Софонисба Ангвіссола і німкеня Анна Доротея Тербуш, яка писала картини в стилі рококо.

Директорка фонду AWA Лінда Фальконе в інтерв’ю “Hyperallergic” розповіла, що проект створили насамперед для підвищення обізнаності персоналу музеїв, а вже потім для загалу. До того ж Фальконе зазначила, що створення музею є не ціллю організації, а лише «початком їхньої роботи».

Очікується, що музей відкриють восени 2019 року

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: