22:46, 27 Травня 2020

У справах про самовільні порубки деревини на Волині – масштабні обшуки та затримання

Працівники державної лісової охорони та поліції докладають максимум зусиль для подолання проблеми незаконної вирубки лісів на Волині. Завдяки злагодженим діям працівників держлісгоспів та на основі їхніх звернень до правоохоронних органів є реальні результати – учора відбулися масштабні затримання у Ківерцівському районі.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинського ОУЛМГ.

Як неодноразово повідомлялося, на цій території, де зосереджені дубові насадження, вже тривалий час діють організовані злочинні групи. Як доказ – у результаті обшуків поліцією у підозрюваних вилучили зброю та інші заборонені знаряддя і засоби, які вони використовують для проведення самовільних порубок та погроз і розправи над лісовою охороною.

Про ці факти інформували неодноразово.

Загалом від початку року працівники державної лісової охорони зафіксували 193 випадки незаконної порубки лісу. Загальна сума завданих збитків при цьому становить 2,799 мільйона гривень. Із цієї кількості  оформлено протоколами і притягнуто до відповідальності за ст. 65 Кодексу України про адміністративні порушення 166 осіб, сума збитків при цьому становить 1,213 мільйона гривень.  Добровільно відшкодували 1,066 мільйона гривень. Ці кошти надійшли у бюджети місцевих громад.  27 справ, які кваліфікуються за ст. 246 Кримінального кодексу України,  передані у правоохоронні органи. Збитки за ними становлять 1,586 мільйона гривень. Триває слідство. В осіб, причетних до незаконних порубок лісу, вилучили 11 транспортних засобів, 2 з яких спалили самі порушники.

Ситуація наразі непроста. Працівники державної лісової охорони часто перебувають у небезпеці, затримуючи лісопорушників, які для власного захисту використовують зброю та інші заборонні засоби. Докази зухвалої поведінки учасників організованих злочинних груп уже вдалося зафіксувати на відео працівникам лісової охорони ДП «Цуманське ЛГ». Справи про підпали автомобілів набули широкого резонансу. Від того часу і досі лісівникам, які проводили затримання, постійно погрожують та навіть уже ведуть інформаційну війну. Як приклад нещодавно відбувалися зйомки для програми «Гроші», журналісти якої працювали із підозрюваними особами та намагалися скомпрометувати лісову охорону. Коментували ситуацію особи, які неодноразово притягувались працівниками ДЛО до відповідальності за незаконну порубку лісу, в яких, у тому числі, і проводились обшуки з вилученням небезпечних предметів, засобів стеження за  працівниками державної лісової охорони. Що підтвердив у відеокоментарі начальник ГУ НП у Волинські області Юрій Крошко.

«Ми вкотре наголошуємо: Волинське ОУЛМГ та державні лісогосподарські підприємства особливо зацікавлені у виявленні та розслідуванні справ щодо незаконної порубки, перевезення чи крадіжки деревини. Кожен із таких фактів у результаті спричиняє значні втрати. Ми однаково жорстко реагуємо на факти, до яких причетні працівники лісогосподарських підприємств. Будемо вдячні небайдужим громадянам за важливу інформацію. Нагадуємо: повідомити про підозрілі ситуації можна на цілодобову лінію – (0332) 72 00 54. Або ж безпосередньо на «102».

Ми вдячні працівникам правоохоронних органів за неупереджену та жорстку позицію. Сподіваємося також на результативність діяльності судової системи.

Дякуємо журналістам, які поширюють інформацію, чим привертають увагу до проблеми та виносять справу боротьби із незаконним порубками на вседержавний рівень. Будемо й надалі стежити та інформувати про розвиток подій.

Чітко розуміємо, що неупереджений контроль громадськості – без політичного забарвлення – дуже важливий для вирішення проблемних питань лісової галузі.

Зі свого боку вкотре наголошуємо: лісівники Волині відкриті до співпраці та пропозицій щодо покращення роботи у напрямку боротьби із самовільними порубками», – зазначають у ВОУЛМГ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: