18:29, 12 Вересня 2018

У сільськогосподарський сектор України інвестуватиме компанія із Саудівської Аравії

Президент Петро Порошенко вважає підписання угоди купівлі-продажу акцій між компаніями “Mriya Farming PLC” та “Saudi Agricultural and Livestock Investment Company” щодо продажу компаній “Mriya Holding Cyprus Limited” та “Mriya Trading Cyprus Ltd” надзвичайно важливою подією, оскільки є свідченням якісної зміни інвестиційного клімату в нашій державі, відновлення віри інвесторів та їх готовність вкладати кошти в Україну.

Про це йдеться на сайті Глави України.

«SALIC є власністю суверенного фонду Саудівської Аравії, і він сьогодні є одним із найбільших інвесторів в сільськогосподарський бізнес по всьому світові. І рішення сьогодні прийти в Україну є яскравою демонстрацією того, що Україна на сьогоднішній день готова приймати таких інвесторів і створила для цього всі необхідні умови», – наголосив Глава держави під час церемонії підписання угоди між компаніями “Mriya Farming PLC” та “SALIC”, яка відбулася в Адміністрації Президента.

Петро Порошенко назвав важливим той факт, що сьогодні реалізовується у конкретні кроки інтерес наших арабських партнерів та плани інвестицій в Україну з боку найбільших світових інвесторів, який був засвідчений під його візиту до Саудівської Аравії.

«Сьогодні це є найбільший контракт, найбільша купівля в сільськогосподарському секторі за всю історію незалежної України. Сьогодні це перша знакова інвестиція суверенного фонду Саудівської Аравії і суверенного фонду всіх країн світу в українські активи», — також підкреслив Президент.

«Сьогодні це перша інвестиція такого масштабу після початку російської агресії в 2014 році, що означає відновлення віри інвесторів в Україну, в основні галузі української економіки», — особливо акцентував Глава держави.

Петро Порошенко звернув увагу, що цей контракт не означає купівлю української землі.

«Це означає купівлю українських активів, підвищення рівня інвестицій в український аграрний комплекс і підвищення рівня технологій, які будуть сприяти підвищенню врожайності, підвищенню експорту, підвищенню надходження валютної виручки, створення високооплачуваних нових робочих місць», — констатував Президент.

За його словами також було проведено переговори з інвесторами, під час яких досягнуто домовленості про те, що підписання зазначеної угоди, — це лише початок «надзвичайно важливого процесу» і надалі обсяг інвестицій, в тому числі “SALIC” і з боку суверенного фонду, в Україні будуть зростати.

«Дуже важливо, що внаслідок цього контракту, внаслідок того, що сьогодні відбувається, ми відновлюємо діяльність надзвичайно великого холдингу, відновлюємо його платоспроможність, відновлюємо довіру інвесторів, і це є яскравим прикладом ефективної співпраці українського Президента, Уряду, Національного банку України, Інвестиційної ради при Президенті України», — також сказав Петро Порошенко.

Глава держави розповів про важливі для української економіки події, які відбулися останнього місяця. Зокрема, про надходження 200 млн доларів з боку компанії “Bayer” з інвестиції в насіннєвий завод, 450 мільйонів доларів від компанії NBT з Норвегії, яка інвестувала у відновлювальну енергетику.

Також Президент анонсував відкриття наступного тижня в Миколаївській області переробного виробництва, згадав нещодавнє відкриття магазину “H&M”, початок польотів лоукостера “Ryanair” з українських аеропортів. Петро Порошенко також зазначив, що вчора надійшов перший локомотив “General Electric”, а сьогодні вранці відбувся запуск проекту “IKEA” в Україні.

«Це події лише одного місяця, це темпи розвитку України і результати імплементації реформ», — наголосив Президент.

Глава держави також зауважив, що минулого року було розпочато процес, а сьогодні вже підписується документ.

Керуючий директор компанії “SALIC” Халед Аль-Абуді зауважив, що це не перша інвестиція в Україну, але вперше в такому масштабі.

«Ми налаштовані і в подальшому продовжувати нашу діяльність, і ця угода із компанією «Мрія» є відновленням діяльності агрохолдінгу. Ми налаштовані на те, щоб підвищити ефективність виробництва… І це не є останньою нашою інвестицією в Україну. Ми розглядаємо можливості інвестування в інші сектори», — наголосив він.

Керуючий директор компанії “SALIC” висловив сподівання, що інші інвестори з Саудівської Аравії зацікавляться Україною.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: