17:06, 07 Серпня 2022

У селі поблизу Луцька відзначили 125-річчя храму разом із митрополитом

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну літургію у цьому селі Луцького районного деканату з нагоди престольного празника та 125-річчя заснування церкви.

Про це повідомляють на сторінці Волинської єпархії ПЦУ у «Фейсбук».

У храмі Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба з владикою молилися: канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, декан Свято-Успенського округу протоієрей Андрій Мовчанюк, настоятель священик Денис Клюковський, інше духовенство – місцеве, а також із сусідньої Володимир-Волинської єпархії.

Під час хресної ходи владика освятив поклонний хрест, встановлений до 125-річчя храму.

Архієрейськими благословенними грамотами владика нагородив активних парафіян.

Божий дім у Романові збудували 1896 р. Невідомий архітектор спроектував церкву так, щоб кожна лінія, чи деталь тягнулися до неба. І блакитний колір лише підкреслив прагнення до очищення. За совєтів правив там священик Максим Федорчук, який за любов до України вважався «ворогом народу» і був репресований. У часи незалежності продовжив душпастирську справу. Панотець вів  щоденники, які стали основою книжки волинського журналіста Володимира Данилюка «Вірити занадто боляче… Волинь: хроніка подій 1939–1944 років».

У липні 2019-го парафія вийшла з підпорядкування московського патріархату і приєдналася до Православної церкви України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: