10:11, 03 Грудня 2021

У селі на Волині відкрили новий дитсадок

У селі Самійличі Шацької громади відкрився новий дитсадок. На запрошення малюків та їхніх батьків привітати із довгоочікуваним новосіллям приїхав голова обласної ради Григорій Недопад.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Відкриття дитячого садочка стало неабиякою подією не лише для батьків та дітей, але й для усіх самійличівців, адже дошкільний заклад відбудовували, у буквальному сенсі, усім селом.

Дитсадок у Самійличах зник наприкінці 90-х. Спершу у сільраді забракло грошей на його утримання, а потім і народжуваність впала. Тож у будівлі дитсадка облаштувалась початкова школа. Тутешні розповідають: майже 20 років батьки возили дошкільнят до Шацька чи у сусідні села.

Нещодавно молодші школярі переїхали до іншого приміщення. І місцеві мешканці вирішили відновити дитсадок. До влади пішли не лише з ідеєю, а й пропозицією своєї допомоги.

Як розповів Шацький селищний голова Сергій Карпук, щоб кардинально оновити не зовсім пристосоване приміщення знадобилося чимало коштів і зусиль. Але, об’єднавшись, громада реалізувала цей проект. 400 тисяч гривень виділив селищний бюджет, ще 200 – грантові кошти за підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID), близько 65 тисяч гривень – спрямували благодійники та спонсори, а будівельний процес очолили батьки вихованців дитсадка.

Тепер приміщення дитячого закладу – справжня окраса села: світле, яскраве, затишне, з комфортними дитячими меблями, зі зручними санвузлами, кухнею, пральнею, іншим устаткуванням, ігровим майданчиком, лавками та мощенням.

Григорій Недопад зазначив, що облаштування дитсадка у Самійличах – взірець активної та зацікавленої громади: «Це є свідченням того, що громада тут живе і розвивається, що є команда однодумців в особах селищного голови, старости, ініціативних мешканців і спонсорів. Спільно ви досягли мети. Таким завжди відрадно допомагати. Обов’язково приходьте по новий проект – добудову дитсадка, який, я в це вірю, через декілька років не вміщатиме всіх діток».

Віднині оновлений дошкільний заклад відвідуватимуть 22 малюків із сіл Самійличі, Хомичі та Пехи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: