20:45, 29 Серпня 2018

У селі на Волині батьки вирішили не пускати дітей до школи, поки не почнуть будувати нову

Фундамент школи у Стобихівці Камінь-Каширського району закладуть вже до кінця року. Про це стало відомо під час зустрічі голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка з селянами, яка відбулася у вівторок, 28 серпня 2018 року.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Нагадаємо, батьки учнів школи вирішили не пускати своїх дітей з 3 вересня до школи. У двох приміщеннях – в старій школі та сільському клубі, які розраховані на 90 навчальних місць – навчатимуться 250 учнів. Тому діти ходитимуть у школу у три зміни.

Олександр Савченко приїхав переконати селян у тому, що дітям необхідна освіта та високий рівень знань та запевнив, що за декілька місяців команді обласних фахівців вдалося вирішити чимало проблемних питань, пов’язаних з будівництвом школи. Зокрема, йдеться про виділення землі під навчальний заклад та здешевлення проекту будівництва.

“Ми переробили проект шестирічної давності, який навіть не був прив’язаний до землі, а відповідно був недійсним. Наразі він на експертизі в Києві. Пройде експертизу, оголошуємо тендер і будемо закладати фундамент. Кошти на сьогоднішній день на це є. І в листопаді фундамент буде завершений”, – пообіцяв Олександр Ілліч.

Окрім того, проект вдалося здешевити – з 117 млн грн до 80 млн грн. Нова школа буде великою та просторою, розрахованою на 350 учнів. За словами керівника найвищої виконавчої гілки влади в області, вже за 3–4 роки є надія її відкрити.

Голова батьківського комітету школи Сергій Сухацький каже, що батьки віритимуть тільки реальним діям.

“Батьки вирішили не пускати дітей до школи, поки не почнуть будувати нову. Попередній губернатор сказав – збирайте кошти на співфінансування і почнемо будівництво. Ми назбирали, продовжуємо далі збирати – а школи немає”, – каже він.

Після численних годинних дискусій селяни таки потиснули руки голові облдержадміністрації Олександру Савченку. Кажуть, що чекали початку будівництва роками, почекають ще декілька місяців. І погоджуються: дітям потрібно навчатися, адже від цього залежить їхнє майбутнє та майбутнє громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: