21:17, 28 листопада 2023

У селі Луцької громади запустили нову систему очистки води

Луцький міський голова Ігор Поліщук оглянув нову сучасну систему водопідготовки, яку встановили у селі Брище Луцької міської територіальної громади. Це інноваційна модульна станція Organic M-200, яка забезпечить чистоту і високу якість питної води, що за показниками буде однією із найкращих в Україні.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

“Розмістити цю систему вирішили саме для забезпечення потреб мешканців села Брище, яке, на жаль, відчуває деякий негативний вплив від полігону твердих побутових відходів, що знаходиться поруч, – зазначив Ігор Поліщук. – Але ми допомагаємо людям позбавитися від цього негативного впливу. Один із таких кроків – встановлення модульної системи водоочистки, щоб мешканці села могли отримати максимально якісну і чисту воду”.

Як повідомив директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк, сучасна система водопідготовки Organik M-200 – це повністю готова модульна станція, яка, серед іншого, забезпечить видалення механічних забруднень, сполук заліза і марганцю, працюватиме з мінімально можливими експлуатаційними витратами і в автоматичному режимі.

Подача води в систему передбачена з артезіанської свердловини, вода буде проходити систему аерації, також обладнання знижує вміст сполук амонію та видаляє розчинений у воді сірководень за рахунок наявності фільтрувального шару з каталітичними властивостями. У результаті вода матиме високу якість і буде придатна для пиття.

Реалізація проекту стала можливою в результаті тривалої і складної роботи КП «Луцькводоканал» над залученням коштів за системою фінансового лізингу. Проект реалізується коштом підприємства, але саме через фінансовий лізинг вдалося залучити необхідний ресурс, щоб придбати обладнання, а потім поступово розраховуватися за нього.

Цей лізинг став першим в Україні, який потрапив під державну програму 5-7-9, що суттєво знижує відсотки. Тому підприємство на досить хороших умовах залучило ресурси, завдяки яким встановлять сучасне обладнання для очищення води і тисячі мешканців громади отримають якісну питну воду.

Луцький міський голова Ігор Поліщук повідомив, що наступна така система буде встановлена у селі Рокині, що поруч із Брищем. У планах також є оновлення системи водоочистки на Дубнівському водозаборі, що постачає воду для значної частини помешкань у Луцьку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: