22:00, 05 Грудня 2021

У Рожищенському історико-краєзнавчому музеї організували зустріч із волонтерами

Учні 9-Б класу міського ліцею № 2 на тематичному заході «Волонтерство – це?» познайомилися з людьми, які своїми вчинками роблять добро для інших, нічого не чекаючи взамін.

Про це повідомляють на веб-сайті Рожищенської міськради.

Директорка музею Наталія Патійчук на прикладі фото і відео розповіла про волонтерство у Рожищенській громаді та наголосила на надзвичайно важливій ролі волонтерства в суспільстві, а також про різні напрями роботи у цій сфері.

Наталія Ігорівна наголосила, що допомога дітям – це один із найпоширеніших видів волонтерської діяльності.

Про практичну сторону цього напряму розповіла волонтерка з села Переспа Наталія Іщук. Вони з чоловіком вже більше 10 років займаються волонтерством, допомагаючи дітям з інвалідністю, тим, хто опинився у складних життєвих обставинах.

Подружжя заснувало секцію тхеквандо, де школяр займаються безкоштовно. До речі, зовсім нещодавно пані Наталія почала співпрацювати із вдовами учасників АТО.

Продовжуючи тему, директорка музею поінформувала присутніх про допомогу Рожищенському притулку і, як приклад, навела працю громадського діяча і волонтера з міста Луцьк Олександра Кваша. Чоловік разом з однодумцями допомагає ще кільком дитячим закладам. Наталія Патійчук навела цитати з його статті, а також зазначила, що він один з тих, хто почав займатися серйозно волонтерством під час Майдану.

Оскільки Рожищенська громада ніколи не залишалась осторонь подій, що відбувалися у країні, наступним напрямом волонтерства директорка виділила допомогу військовослужбовцям та переселенцям, яка досить довгий час курувалась організацією «Народна самооборона».

Олександр Дулюк та Олександр Петрук, які були в організації від початку, розповіли про збір усього необхідного для військовослужбовців та перевезення провіанту на Схід. Не оминули й теми повернення додому загиблих учасників АТО для їх поховання.

Активну участь у діяльності цієї організації брав і Рожищенський міський голова Вячеслав Поліщук.

«Нас тоді об’єднала ситуація, яка склалася в країні. Звичайно, були люди, які брали на себе левову частину зобов’язань, але кожна бабуся, кожна людина, яка до цього долучилася – волонтер. Є багато напрямів волонтерства, до яких варто долучитися. Не будьте байдужими, допомагайте іншим і робіть цей світ кращим», – звернувся до школярів Вячеслав Поліщук.

Варто відзначити, що з початком війни, через неможливість мирного життя, люди переселялись у більш спокійніші райони країни. Так, Світлана Войтович тепер із сім’єю проживають в селі Квітневе.

Незважаючи на втрату домівки, засобів існування, вона знайшла сили налагодити життя на Рожищенщині та організувати волонтерський рух «Рука допомоги», який опікується сім’ями військовослужбовців. У своєму виступі Світлана Михайлівна попросила учнів не забувати дякувати воїнам за їх мужність, адже для дорослих така важлива дитяча підтримка, бо вони саме заради них і боронять кордони своєї країни.

Продовжила захід Ірина Ющук із міста Рожище, яка розповіла про свій волонтерський досвід. Розпочався він із допомоги притулкам ще з початку 2000-го року і триває по сьогодні через відправки вантажів військовим, допомогу дітям та сім’ям, яких спіткала біда.

Волонтерка брала безпосередню участь у відновленні житла для 11 рожищенських сімей, які втратили його через пожежу.

На заході не оминули й інших векторів волонтерства. Демонструючи фото місцевих рятувальників, директорка музею розповіла про допомогу під час лікування, адже бувають ситуації, коли потрібна кров, яку здають рятувальники Луцького районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області та інші люди.

«Важливою віхою є і допомога тваринам. У нас чимало активістів-волонтерів, які займаються тим, що шукають прихисток чотирилапим. До речі, за ініціативи рожищанки Наталії Кротюк почали будувати хатинки для котів, які не мають дому», – зазначила Наталія Ігорівна.

Допомагає рятувальникам житель громади Максим Кучмук. Хлопець входить до громадської організації, яка виграла в природоохоронному проекті техніку для запобігання та виявлення пожеж.

Директорка музею поділилася і власним досвідом волонтерської роботи у міжнародному волонтерському таборі «Спадщина Радзивілів».

Надихнувшись розповідями запрошених гостей, діти дякували їм за чуйне серце та допомогу, а також обговорювали напрями волонтерства, до яких вони могли б долучитися. Завершився захід переглядом коротких відеороликів «Шкільний урок волонтерства» та «Гімн волонтера».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: