15:37, 13 Грудня 2023

У росії засудили ще одного українського військового – 18 років в’язниці й колонії

Південний окружний військовий суд ростова-на-дону ухвалив “вирок” військовослужбовцю ЗСУ Антону Байдракову, згідно з яким його засудили до 18 років позбавлення волі.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Військового в росії судили за чотирма статтями кк рф – проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності, насильницьке захоплення влади, убивство і жорстоке поводження з цивільним населенням.

За даними генпрокуратури росії, Байдракову призначили 18 років позбавлення волі – спочатку у в’язниці, а потім у колонії суворого режиму.

російське слідство стверджує, що Байдраков нібито “пройшов навчання навичкам ведення бойових дій” з метою “насильницького захоплення влади і зміни конституційного ладу” в самопроголошеній “днр”.

Обвинувачення стверджує, що у березні 2022 року, коли росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, український військовослужбовець нібито убив мешканку Маріуполя, “перебуваючи у складі свого підрозділу”.

У серпні минулого року російські державні ЗМІ повідомляли, що справу Байдракова розглядатиме “верховний суд днр”, проте зрештою українського військового судили на території росії.

Це не перший вирок, ухвалений українському військовому в ростовському суді. Напередодні, 12 грудня, той самий Південний окружний військовий суд засудив громадянку України Вікторію Ткаченко до п’яти років колонії-поселення. Вона служила в українській армії за контрактом. У червні той же суд до 16 років колонії суворого режиму засудив українського військовослужбовця Дениса Муригу. Ще одного військового засудили до 19 років на початку листопада.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: