12:33, 11 Липня 2019

У районах Луцька поблизу місць зливу нечистот вміст аміаку в повітрі перевищує норму у 22 рази

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

У Волинському обласному лабораторному центрі МОЗ України розповіли, що у деяких районах Луцька вміст аміаку в повітрі перевищує норму у більше ніж 22 рази.

Про це повідомили на сайті Луцькради.

Начальник відділу екології Оксана Тарабанюк поінформувала про ситуацію у місті із поширенням смороду 9 липня. За добу до групи оперативного реагування “15-80” надійшло 29 звернень громадян про сморід з південно-західного району міста (б-р. Дружби Народів, 8 а, Даньшина, 52, Станіславського, 11 а, Грабовського, 9, Бенделіані, 5, Станіславського, 50, Боженка, Вишинського, Шота Руставелі, 13 а, 13 б та інші).

За даними Волинського обласного центру з гідрометеорології переважаючий напрям вітру протягом доби — південно-західний. Джерелом поширення смороду є поля фільтрації ПАТ “Гнідавський цукровий завод”, що розміщені на околиці міста за 100 м. від міської житлової забудови.

У свою чергу, завідувач Луцьким міськміжрайонним відділом ДУ “Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України” Марія Білоножко розповіла про результати проведеного лабораторного дослідження якості атмосферного повітря. За її словами, дослідження зробили на вул. Львівська, 91, Станіславського, 52, Ковельська, 52, Дружби Народів, 13, дачна забудова садівничого товариства ”Світанок” на межі санітарно-захисної зони. За їхніми результатами встановили, що перевищення вмісту аміаку становить від 2,3 до 22,6 рази, сірководню від 2 до 10,5 разів, оцтової кислоти від 1,1 до 2,6 рази. Найбільші перевищення на межі санітарно-захисної зони полів фільтрації.

Під час засідання заступник головного інженера КП “Луцькводоканал” Юрій Вега повідомив, що на міських КНС протягом доби зливу сторонніх рідин не зафіксували. Також запланували провести лабораторне дослідження якості атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони каналізаційно-очисних споруд та каналізаційно-насосних станцій.

Працівники департаменту муніципальної варти нових локальних джерел забруднення атмосферного повітря не виявили.

Окрім цього, під час засідання повідомили, що працівники поліції здійснюють перевірку асенізаційного транспорту на вул. Мамсурова.

За результатами засідання тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації у місті доручено управлінню охорони здоров’я міської ради підготувати рекомендації щодо запобіжних заходів для населення в умовах значного забруднення повітря аміаком, сірководнем, оцтовою кислотою.

Департамент муніципальної варти має забезпечити оперативний контроль (в тому числі, у вихідні дні) за можливими зливами стоків на поля фільтрації ПАТ “Гнідавський цукровий завод” та у міську каналізаційну мережу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: