20:28, 11 Вересня 2020

У Ратнівському районі проінспектували хід «Великого будівництва»

Днями за дорученням голови ОДА  хід реалізації Програми «Велике будівництво» у Ратнівському районі проконтролював радник голови облдержадміністрації Юрій Лобач. Зокрема, у селі Жиричі цього району в рамках Програми Президента України цьогоріч запрацює новий дитячий садок. Проектом передбачено реконструкцію старого приміщення дошкільного закладу та добудова нової двоповерхової будівлі. Наразі значна частина будівельних робіт завершена та здійснюються внутрішні роботи.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Загальна вартість будівництва  становить більше 23 млн грн. Відтак, за кошти державного бюджету тут буде облаштовано дитячий садок для 120 діток, які разом з батьками з нетерпінням чекають відкриття закладу. Адже сьогодні, допоки ведеться реконструкція старого та будівництво нового приміщень,  для 47 малят дитсадок тимчасово облаштований у приміщенні місцевої школи.

Юрій Лобач поцікавився у місцевої влади, як буде здійснюватися опалення дитсадка, позаяк заклад планується відкрити на початку зими. Директор школи Оксана Горох висловила стурбованість тим, що проектом будівництва об’єкта не передбачено встановлення котла, позаяк, було прийняте рішення, що потужності двох котлів шкільної котельні вистачить на обігрів як школи, так і садочка. На переконання радника голови облдержадміністрації, директора школи та місцевої влади, є необхідність встановлення ще одного нового додаткового котла, натомість старий котел перевести у статус резервного, аби забезпечити стабільний опалювальний сезон.

Порушила Оксана Горох і питання перекриття даху школи, утеплення фасаду та встановлення водовідливів. Зважаючи на те, що проектно-кошторисна документація виготовлена, голова райдержадміністрації Володимир Рудик висловив пропозицію подати цей навчальний заклад у перелік об’єктів, які будуть пропонуватися для включення у Програму «Велике будівництво» на 2021 рік.

До слова, в рамках «великого будівництва» до кінця цього року у смт Ратне буде здійснений також ремонт приймального відділення центральної районної лікарні.

«Велике будівництво» – це не лише сучасна інфраструктура і нові робочі місця, це здійснення довгоочікуваних сподівань волинян, –  переконаний голова ОДА Юрій Погуляйко. – Таке комплексне масштабне будівництво шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів та доріг по всій Україні не здійснювалося за всі роки незалежності».

Слід зазначити, що перебуваючи в районі, радник голови облдержадміністрації Юрій Лобач проінспектував також і хід виконання будівництва нової амбулаторії загальної практики сімейної медицини, яка будується у селі Річиці Забродівської ОТГ.

Наразі за кошти субвенції з державного бюджету на розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості тут постала нова сучасна будівля, де будуть розміщені кабінети АЗПСМ та житло для майбутнього лікаря. Загальна вартість об’єкту – майже 9 млн грн. До завершення підходять внутрішні будівельні та оздоблювальні роботи. Амбулаторія розрахована на обслуговування жителів трьох сіл, які входять до складу Річицького старостинського округу.

«У навколишніх селах йде постійний приріст населення, тому будівництво нової амбулаторії було вкрай необхідним, – зазначає староста округу Ірина Солонінко. – Сподіваємося, що отримавши таке сучасне просторе приміщення та маючи можливість забезпечити житлом лікаря амбулаторії, ми вирішимо й кадрове питання, адже наразі посада лікаря вакантна».

Окрім того, цьогоріч у Ратнівському районі за кошти держбюджету на розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості здійснюється капітальний ремонт амбулаторії у селі Кортеліси, а у Замшанах уже відкрито АЗПСМ, реконструйовану за кошти Світового  банку.

«Щоразу, коли їдемо з робочою поїздкою в райони і спілкуємося там з людьми, особливо у сільській місцевості, де вони  роками мріяли про нову школу, дитсадок чи амбулаторію, або ж по бездоріжжю добиралися до райлікарні, розуміємо – сьогодні влада країни все робить правильно», – переконаний радник голови облдержадміністрації Юрій Лобач.

Аби почути проблемні питання, які хвилюють жителів району, в рамках робочої поїздки радника голови ОДА відбулася зустріч з громадськістю. Серед присутніх – переважна більшість молодих, активних мешканців району, представників інтелігенції та органів місцевого самоврядування, яким не байдуже, як живуть люди сьогодні і яким буде майбутнє підростаючого покоління.

Відтак, серед порушених питань – благоустрій ЗОШ № 2 смт Ратне, зокрема, облаштування стадіону, ремонт дороги у Забродівській ОТГ та відрізок дороги Заболоття-Гута, реконструкція дитсадка у с.Коснище. Для прикладу, важливим для жителів села Тур є відновлення роботи аптечного кіоску, покращення інтернет-покриття та транспортного сполучення. Відрадно, що порушувались й питання, пов’язані з організацією дозвілля та виховання дітей, зокрема, у бібліотечних закладах району.

В результаті обговорення прийняті рішення щодо шляхів вирішення озвучених проблем. Переважну більшість з них під силу вирішити на рівні ОТГ, району чи області, окремі, як от відновлення роботи прикордонного переходу у селі Самари – компетенція центральних органів влади.

По завершенні зустрічі її учасники прийшли до висновку, що лише спільними зусиллями влади та громадськості, проявляючи активну громадянську позицію та відповідальність, можна досягти позитивних результатів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: