21:17, 20 Січня 2023

У Рамштайні не домовилися про танки для України – рішення можуть схвалити пізніше

Керівники оборонних відомств понад 50 держав під час 8-го засідання Контактної групи з питань оборони України у німецькому Рамштайні не дійшли згоди щодо постачання основних танків, але рішення щодо цього може бути прийняте дуже швидко.

Про це повідомив новий міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, передає кореспондент «Укрінформу».

«Ми звісно говорили про можливі поставки танків Leopard. Я маю чітко констатувати, що немає одностайної думки», – сказав міністр.

Він назвав невірним враження, що створилася «згуртована коаліція, на шляху якої стоїть Німеччина». За словами німецького політика, є чимало союзників, хто висувають добрі аргументи «за» поставки та чимало тих, хто висуває виважені аргументи «проти». У ситуації війни треба зважити на всі, додав він.

Пісторіус, утім, не виключив, що консенсус щодо танків Leopard буде досягнутий, але не став робити прогнози, коли це може статися.

«Я абсолютно впевнений, що рішення буде найближчим часом. Але я не знаю, яким воно буде», – сказав політик.

У будь-якому випадку, за його словами, треба готуватися, щоби в разі ухвалення позитивного рішення, бути в змозі відреагувати оперативно. Міністр запевнив, що дасть розпорядження чітко з’ясувати де, скільки та в якому стані є танків різного типу.

«Якщо рішення ухвалять – через тиждень, через два тижні або через день – ми повинні мати змогу діяти швидко… Ми готуємося», – сказав Пісторіус.

Водночас він не погодився з твердженням, що Німеччина сумнівається. Берлін, за його словами, «дуже обережно зважує всі «за» та «проти», адже треба бути обережними з огляду на можливі наслідки та зобов’язання перед власним населенням.

При цьому Пісторіус запевнив, що «Німеччина не буде стояти на шляху партнерів», хоча, за його словами, питання дозволу від Берліна на такі поставки не обговорювалося на зустрічі. Він також додав, що не може давати жодних дозволів, адже це – завдання канцлера та інших міністерств.

Пісторіус негативно відповів на запитання, чи не вважає він, що затягування часу може призвести до поразки Україні: «Ні. Тому що ми приймемо рішення якомога скоріше. І ми вже підтримуємо Україну великими обсягами та будемо продовжувати нашу підтримку стільки, скільки буде потрібно, доки війна не закінчиться».

Пісторіус провів окрему двосторонню зустріч з українським колегою – міністром оборони Олексієм Резніковим, яку назвав «дуже приємною».

На американській авіабазі «Рамштайн» у німецькій землі Рейнланд-Пфальц відбулося восьме засідання Контактної групи з питань оборони України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: