12:36, 19 Жовтня 2022

У рамках проекту «Підприємливі діти: Луцьк-Люблін» тривають майстер-класи з гончарства

У чотирьох навчальних закладах Луцька продовжується реалізація проекту «Підприємливі діти: Луцьк – Люблін», який здійснюють муніципалітети Луцька та Любліна. В рамках цього проекту в навчально-виховному комплексі № 9, гімназії № 21 імені Михайла Кравчука, ліцеї № 27 та навчально-виховному комплексі № 26 розпочалася серія майстер-класів з гончарства, які проводить луцький умілець Анатолій Філозоф.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

На першому такому занятті, що відбулося у 3-А класі ліцею № 9, школярів, їхніх вчителів, викладачів та студентів Волинського національного університету, які беруть участь у проекті, привітала начальник відділу розвитку підприємництва та торгівлі департаменту економічної політики Луцької міської ради Олена Оліфірович. Вона висловила сподівання, що майстер-клас буде цікавим та корисним, і повідомила, що в подальшому в рамках проекту діти побувають на кількох найбільших підприємствах Луцька.

Перш ніж перейти безпосередньо до роботи, Анатолій Філозоф дав учням відповідь на запитання: “Навіщо мені вироби з глини, якщо я хочу бути бізнесменом?”. За словами майстра, в наш час важливо вміти робити щось своїми руками, тим більше, що вироби народних умільців мають високу додану вартість і тому доволі дорого коштують.

Крім того, пан Анатолій поділився своїми секретами про те, як започаткувати власну справу чи приватне виробництво, як успішно реалізувати свою продукцію та збільшити прибутки. На занятті панувала творча атмосфера, кожна дитина натхненно майструвала власну тарілку із автографом, надихаючою була гра майстра на народних музичних інструментах.

Як зазначила вчитель початкових класів ліцею № 9 Наталія Соняк, учні якої брали участь у майстер-класі, діти надзвичайно задоволені і цим заняттям, і участю у проекті загалом. Школярі початкової ланки поступово починають розуміти суть складних економічних термінів і навіть використовують їх у своєму мовленні. Крім того, у дітей з’являється усвідомлення того, що здібності, якими їх наділила природа, треба сповна використовувати при виборі професії.

“Мені здається, що завдяки проекту вони справді починають розуміти цей шлях: від власних здібностей – до життєвого успіху”, – зазначила Наталія Соняк.

Довідково: Навчально-промоційний проект «Підприємливі діти: Луцьк–Люблін» – спільна програма Луцької міської ради, мерії міста Любліна, Університету імені Марії Кюрі-Склодовської, Волинського національного університету імені Лесі Українки та громадської організації «Ефект дитини». Унікальність проекту полягає в інтеграції теоретичного й практичного навчання, знайомстві з малими та середніми підприємствами Луцька, а також промоції їхньої діяльності з метою виховання бізнес-патріотизму та розуміння бізнес-процесів на успішних прикладах, наближених до дитини та її громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: