19:04, 15 Січня 2023

У районі на Волині аналізували стан мобілізації

У межах наради у Володимир-Волинській районній військовій адміністрації про стан мобілізації людських та транспортних ресурсів доповів начальник районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Руслан Яцій, який зазначив, що у рамках проведення загальної мобілізації в державі проводять спеціальні заходи, зокрема, призов військовозобов’язаних до Збройних сил України на військову службу.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської РДА.

Насамперед він  нагадав керівникам територіальних громад району про те, що мобілізаційна робота здійснюється відповідно до законів України «Про правовий режим воєнного стану», «Про військовий обов’язок та військову службу» і «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Власне, відповідно до п. 3 статті 22 останнього з нормативних документів громадяни України віком від 18 до 60 років під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період. Попри те, що триває війна, тих, хто виконує цю норму закону, небагато, тож оповіщення доводиться робити шляхом вручення повісток.

До слова, вручати повістку може представник органу місцевого самоврядування, керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний, управителі багатоквартирних будинків, а також посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Окрім належного оповіщення, керівники установ та організацій усіх форм власності повинні також забезпечити прибуття призовника до центру комплектування. Власне, прийняття на роботу та звільнення з роботи працівників не може відбуватись без повідомлення про це РТКЦ та СП.

Також Руслан Яцій нагадав, що в разі неприбуття за викликом по першому або другому виду повістки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки особі загрожує адміністративний штраф, за ігнорування повісток третього або четвертого виду – кримінальна відповідальність.

Зупинився начальник РТКЦ та СП на питаннях мобілізації транспорту. Він зазначив, що автомобіль повинен бути облікований і «призваний» на службу так само, як і людина. Це стосується і того автотранспорту, на який кошти збирають громади чи волонтери. Належне оформлення документів дозволить у подальшому уникнути різних проблем, що виникають стосовно приналежності транспорту.

Для керівників громад Руслан Ярославович роз’яснив також деякі норми нової урядової постанови, що регулює питання військового обліку – на такий облік жінки можуть ставати лише добровільно, за власним бажанням, а військовий облік у всі часи вівся та ведеться з 16 років, втім, діти не є призовниками. Тож він закликав не вірити маніпуляціям у інтернеті та не поширювати неправдиву інформацію – якщо у представників самоврядування, які працюють з людьми стосовно військового обліку чи мобілізації, виникають сумніви, найкраще проконсультуватись зі спеціалістами центрів комплектування. А от поширювати офіційні повідомлення зі сторінок РТКЦ та СП навіть корисно, адже у воєнний час громадяни мають бути максимально обізнаними зі своїми правами та обов’язками.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: