21:17, 31 Січня 2023

У районі на Волині 70 % релігійних громад підпорядковані упц мп

Протягом 2022 року – січня 2023 року Ковельська РВА видала сім висновків щодо зміни підлеглості релігійних громад у населених пунктах району.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської РДА.

Сьогодні, 31 січня, перший заступник голови райдержадміністрації Галина Коляда провела оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації. В нараді взяли участь голова районної ради В’ячеслав Шворак, заступник голови районної ради Андрій Броїло.

Про основні аспекти організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти району доповіла начальник управління гуманітарного розвитку Ірина Ревейчук. Посадовець зазначила, що сьогодні мережа закладів загальної середньої освіти налічує 193  установи, з них:  (14 – опорних закладів,  163 – закладів загальної середньої освіти та 30 філій), 38 883 здобувачів освіти. В період війни 2888 школярів виїхали за кордон. Усі діти шкільного віку  охоплені різними формами навчання.

За результатами комісійних обстежень закладів освіти надали дозвіл на функціонування 159 навчальних закладів в 20 територіальних громадах, а саме: 95 заклади загальної середньої освіти та 47 дошкільних установ, 11 – закладів позашкільної освіти.

Відсутність укриття в закладах освіти Смідинської, Любомльської та Рівненської громадах унеможливлює відновити навчальний процес в очній формі навчання. Дошкілля району сьогодні представлене 139  закладами дошкільної освіти та 8293 вихованцями.

В межах домовленостей  Міністерства освіти і науки України з компанією «Google» та ЮНЕСКО за програмою «Ноутбук кожному вчителю»,  242 хромбуки отримали вчителі-переселенці, які працевлаштувалися у  навчальних закладах Ковельщини та вчителі, які навчають дітей з числа  внутрішньо переміщених осіб.

Випускники у 2023-му складатимуть мультипредметний тест замість ЗНО. Втім замість трьох обов’язкових предметів — тепер матимуть два: українську мову та математику, третій обиратимуть на власний розсуд. Зареєструватися на мультипредметний тест одинадцятикласники зможуть у квітні. НМТ складатиме вступник протягом одного дня у форматі комп’ютерного тестування. Тест триватиме 180 хвилин. Для вступу у цьому році замість результатів НМТ можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2021/2020 років.

Начальник відділу культури, молоді і спорту управління гуманітарного розвитку райдержадміністрації Тетяна Матяшук проінформувала про релігійно-конфесійну ситуацію в  Ковельському районі. Тетяна Іванівна зазначила, що на території Ковельського району діють 297 релігійних громад. З них 206 підпорядковані упц мп, що становить 70 % від загальної кількості, та 91 в підпорядкуванні Православної Церкви України, що відповідно становить 30 % від загальної чисельності. Протягом 2022 року – січня 2023 року РВА видала сім висновків щодо зміни підлеглості релігійних громад у населених пунктах району.

Також керівники управлінь, відділів, служб проінформували про ситуацію на підпорядкованих ділянках роботи та озвучили нагальні питання.

В підсумку наради перший заступник голови райдержадміністрації Галина Коляда ознайомила учасників наради із заходами суспільно-політичного спрямування, що відбуватимуться в районі цього тижня, а також запросила до участі в них працівників райдержадміністрації і закликала максимально спрацювати над вирішенням завдань, поставлених перед структурними підрозділами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: