14:03, 06 Жовтня 2021

У п’яти школах Рожищенської громади триває дистанційне навчання

За останній тиждень «жовтого» рівня заклади освіти Рожищенської громади значно покращили показники вакцинації: з 19-ти шкіл у звичному режимі дозволено працювати 14-ом.

Про це повідомляють на веб-сайті Рожищенської міськради.

Влітку, протягом кількох місяців «ковідного» затишшя, Рожищенська міська рада та гуманітарний відділ неодноразово наголошували на необхідності пройти вакцинацію до початку нового навчального року та нової хвилі захворюваності. Але тоді всі ці розмови викликали обурення та супротив.

Ситуація із вакцинацією почала покращуватися, коли стало відомо, що з 23 вересня Україна і, зокрема, Рожищенська територіальна громада переходять у «жовту» зону епідемічної небезпеки. Відповідно до цього, звичайне офлайн-навчання дозволяється за умови, якщо не менш ніж 80 % колективу закладу освіти матимуть один із необхідних документів, що засвідчує щеплення чи одужання.

«Спеціалісти гуманітарного відділу збирали працівників освіти, проводили бесіди з директорами і переконували їх у необхідності вакцинації, аби учні мали змогу навчатися офлайн. Підштовхували освітян і батьки, яких не влаштовує дистанційне навчання їхніх дітей», – розповів начальник гуманітарного відділу Ігор Кузава.

Якщо 23 вересня, на момент введення карантинних обмежень для «жовтої» зони серед шкіл громади необхідний відсоток вакцинації серед працівників був лише в Літогощанській гімназії (95,24 %), то з 4 жовтня уже працюють у нормальному режимі сім ліцеїв – Дубищенський (80,43 %), Крижівський (83,3 %), Навізький (100 %), Переспівський (94,0 %), Рожищенський № 1 (82,7 %), Рожищенський № 2 (88,71 %), Рожищенський № 4 (86,45 %), п’ять гімназій – Духченська (85,0 %), Оленівська (85,7 %), Пожарківська (81,2 %), Рудко-Козинська (80,95 %), Тихотинська (84,6 %), а також Рожищенська ДЮСШ (84,62 %) і Луківська початкова школа (33,3 %).

У Сокільському ліцеї вакцинували 86,3% працівників, бар’єр подоланий, але через хвороби учнів та педагогів навчання до 8 жовтня відбуватиметься онлайн.

Нагадаємо, якщо в закладі освіти менш ніж 80% працівників, які мають один із необхідних документів, освітній процес має продовжуватися з використанням технологій дистанційного навчання. Дитячі садочки і початкова школа залишаються працювати у звичному режимі з дотриманням протиепідемічних норм, на них вимога не поширюється.

Не подолали 80 % поріг вакцинації у п’яти закладах освіти Рожищенської громади. Саме через це учні 5-11 класів дистанційно отримують освітні послуги у Мильській гімназії (75,0 %), Рожищенському БДТ (68,9 %), Носачевицькій гімназії (60,0 %), Топільненському ліцеї (45,16 %), Рожищенському ліцеї № 3 (28,16 %).

«Аби не допустити освітнього колапсу потрібно значно пришвидшити темпи вакцинування педагогів. Адже саме від педагогів залежить, чи ходитимуть діти до школи у разі запровадження більш жорсткого карантину», – наголосив Ігор Борисович.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: