13:55, 14 Вересня 2018

У притулку для дітей в Рожищі планують встановити відеоспостереження

2 серпня 2018 року координаторами уповноваженого Верховної Ради з прав людини було здійснено моніторинговий візит до притулку для дітей. Після нього вони повідомили, що виявили факти насилля над дітьми. У цей час призначили та розпочали проведення комплексної амбулаторної психолого-психіатричної експертизи щодо дітей, які проходять свідками у справі. Триває досудове розслідування. Тому директор закладу, Леонід Матвійчук, який вважає невинуватими працівників закладу та себе особисто, прагне захистити колектив, адже така атмосфера у навчальному закладі йому оптимізму не додає. В одній з частин притулку планують поставити камери, аби вони стримували дітей, а також стали доказами у подібних ситуаціях.

Про це стало відомо у четвер, 13 вересня 2018 року, під час візиту голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка у Рожищенський район, — повідомляють у прес-службі Волинської ОДА.

Директор закладу Леонід Матвійчук спочатку показав притулок посадовцю, а загалом розповів про те, що працівники вже звикли, що часто їм доводиться мати справу зі складними дітьми та складними батьками.

“За 20 років роботи у нас було чимало порушень дисципліни, однак тут завжди намагалися впоратися із ситуацією своїми силами. Однак після випадку із заявами дітей, ми задумалися про те, як убезпечити себе від подібних ситуацій в майбутньому. На практиці ми усвідомлюємо, що цього не може бути. На сьогоднішній день – це, просто, для нас урок, ще одна вакцина спрацювала, що треба обходити будь-які ситуації і не давати приводу, щоби виникали якісь інсинуації на цю тему», — розповів Матвійчук.

Мовляв, аби мати аргументовані докази, тут задумуються про встановлення відеокамер. Найперше встановити їх би треба було в карантинному приміщенні, яке «потребує особливої уваги». Відтак, за підтримкою звертатимуться до влади при підготовці бюджетного запиту.

“Я думаю, що ми будемо це питання ставити, що нас зрозуміють, підтримають і ми зробимо кроки, які трішки дозволять забезпечити і наших працівників”, — додав директор закладу.

Олександр Савченко таку ініціативу підтримав та запевнив, що сприятиме впровадженню таких технологій у заклад. І додав, що керівник притулку – є опорою для всього колективу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: