22:59, 03 Вересня 2023

У Польщі звели перший будинок для українських дітей – його мешканцями стануть вихованці Затурцівської спеціальної школи

Мешканцями будинку стануть вихованці Затурцівської спеціальної школи з числа сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які з початку великої війни знайшли прихисток у гміні Щебжешин Замостського повіту Люблінського воєводства. На входини запросили голову Волиньради Григорія Недопада та його заступника Григорія Пустовіта.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Ідея та реалізація задуму зведення будинку належить голові Фундації «Честь допомагати дітям» Пйотру Зигарскі. Він запевнив, що готовий прийняти ще півтора десятки малих волинян – дітей військовослужбовців і піклуватися про них аж до завершення війни. Заради цієї мети і постав окремий двоповерховий сучасний дім площею 200 квадратних метрів.

«Це житло ми побудували для українських діток, які бажають вчитися і жити на час війни в об’єднаній Європі. Ця малеча зі своїми наставниками прибула до нашого краю 1 березня 2022 року як біженці від війни, вони тимчасово вирішили поєднати свою долю з Польщею. Тут вони ходять до школи, тут завели друзів, тут хочуть розвиватися задля того, щоб після війни якнайкраще допомагати своїй Батьківщині. І щоб допомогти їм у цьому, ми вирішили збудувати найважливішу річ у житті кожної людини – їх власний дім, який у всі часи буде «мостом дружби та допомоги» між нашими народами. За величезної допомоги усіх людей доброї волі, докладаючи багато сил і засобів, нам вдалося збудувати такий дім», – наголосив Пйотр Зигарскі.

Голова обласної ради Григорій Недопад висловив щиру вдячність благодійникові та усім, хто долучився до реалізації його ініціативи.

«З 24 лютого 2022 року ми бачили багато засмучених облич і дорослих, і дітей, які були змушені покинути свої домівки. І дотепер ми бачимо цей біль і розпач, коли до нас прибувають внутрішні переселенці з територій, де ведуться бойові дії. З лиця землі стараються цілі населені пункти, руйнуються будинки, українські родини втрачають своє житло. Однак, я вірю, що нам вдасться усе це відновити і відбудувати, і як сказав наш Президент Володимир Зеленський, усе це ми будемо робити спільно із нашими братами поляками, які першими подали нам руку допомоги», – наголосив він.

Голова Волиньради Григорій Недопад прибув на захід не з порожніми руками. Юним мешканцям новобудови він подарував портрети Лесі Українки вишиті на полотні.

«Дорогі наші діти, це дуже символічний подарунок. Ви завжди повинні пам’ятати, що ви – українці, волиняни. А наша талановита землячка Леся Українка, яка є знаковою постаттю для нашої держави, нехай буде нагадуванням вам про це», – зауважив він.

На знак великої вдячності голові Фундації «Честь допомагати дітям» Пйотру Зигарскі Григорій Недопад подарував бойовий прапор 14-ї окремої механізованої бригади ім. князя Романа Великого, привезений з Куп’янська.

«Просто так цей прапор не дарується людям, він дарується лише тим, хто заслуговує на це. А ці хлопці, які розписали цей стяг, я переконаний, збережуть Україну і переможуть ворога», – наголосив він.

На завершення присутні спільно помолитися за мир та підтримку усіх дітей в храмі Успіння Богородиці і Приснодіви Марії в Щебжешині. А також керівники Волиньради долучилися до висадки поблизу нового будинку дерев, як символу пам’яті та щирого добросусідства.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: