09:13, 19 Серпня 2023

У Польщі викрили групу українських біженців, завербованих росією для диверсій

Польські правоохоронці викрили групу завербованих спецслужбами рф біженців з України, які мали стежити за перевезенням озброєнь до нашої країни та готувати диверсії на території Польщі.

Як передає «Укрінформ», про це йдеться в публікації «The Washington Post».

За даними польських правоохоронців, у головному управлінні генштабу рф доручали завербованим вести розвідку морських портів Польщі, встановлювати відеокамери вздовж залізниць та закладати пристрої стеження у військових вантажах. Були й серйозніші завдання – пускати під укіс потяги, що перевозять зброю в Україну.

У Польщі вважають, що це становило найсерйознішу загрозу з боку рф на території НАТО від початку повномасштабної війни проти України, зазначає видання.

Серед затриманих – 12 українських біженців, один росіянин і троє громадян білорусі. Правоохоронець, який бере участь у розслідуванні, пише видання, повідомив, що цим найманцям було доручено вчиняти підпали і вбивства.

За даними Службі внутрішньої безпеки Польщі (ABW), москва вербувала біженців, використовуючи, зокрема російськомовні Телеграм-канали. Оголошення для потенційних диверсантів розміщалися серед пропозицій про роботу та оренду житла тощо. В оголошеннях обіцяли заплатити кілька доларів за розміщення антиамериканських та антинатовських гасел. Після цього пропонувалися складніші завдання за більшу платню.

Завербованим платили криптовалютою та банківськими переказами з невідстежуваних рахунків.

Як додає видання, виявили потенційних диверсантів випадково: перехожий помітив об’єктив камери, що визирав з-за кущів на важливій ділянці траси та повідомив про це відповідним органам. Використовуючи дані камер та іншу інформацію, правоохоронці вийшли все угруповання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: