16:28, 26 листопада 2021

У Польщі в центрі для біженців стався бунт

У закритому центрі для біженців у місті Венджин на заході Польщі іноземці влаштували бунт і намагалися силоміць залишити межі території. Польські силовики запобігли цьому.

Про це інформує Прикордонна служба Польщі, передає «Укрінформ».

Як зазначається, напередодні агресивно налаштовані іноземці, які перебувають у закритому центрі, намагалися проламати загородження і вийти за його межі. В цьому центрі перебувають 600 чоловіків, більш як половина з них – громадяни Іраку.

“Ситуацію опановано”, – йдеться у повідомленні прикордонників.

Як повідомила в коментарі РАР речниця Надоджанского відділу Прикордонної служби Польщі Йоанна Конечняк, напередодні 100 агресивно налаштованих іноземців влаштували заворушення у центрі: вони скандували гасла, вимагаючи випустити їх з центру, вибивали вікна, почали ламати загородження, розпалювати вогнище.

До центру було викликано додаткові підрозділи прикордонників та поліції. Шляхом переговорів бунт вдалося врегулювати мирним шляхом.

Поблизу центру перебувають посилені підрозділи поліції, зокрема і з інших воєводств Польщі.

Як повідомлялося, криза на польсько-білоруському кордоні триває від серпня. Відтоді у Польщі зафіксовано понад 36 тис. спроб нелегально перетнути кордон. Щодня польський кордон з Білорусі намагаються силою подолати кількасот мігрантів з країн Близького Сходу, насамперед Іраку. Кілька днів тому велика група мігрантів чисельністю понад тисячу осіб намагалася силою перетнути кордон у пункті пропуску Кузниця-Брузги.

Польща попередила Білорусь про те, що призупиняє залізничне сполучення через пункт пропуску Кузниця-Брузги у зв’язку з агресивними діями білоруських силовиків та мігрантів, що становить загрозу для польських екіпажів потягів. У свою чергу Мінськ закликав Варшаву відновити прикордонний рух у пункті пропуску Кузниця-Брузги.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: