23:00, 25 Вересня 2022

У полоні рф залишаються 2,5 тисячі українців

росія утримує в полоні 2,5 тисячі українців, серед них багато цивільних.

Про це повідомила віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в інтерв’ю «BBC News Україна».

«Ми говоримо про 2,5 тисячі полонених. Люди залишаються в полоні, і найгірше – там залишаються цивільні. Вже декілька обмінів поспіль цивільних не відпускають», – заявила вона.

При цьому Верещук наполягає, що росія має саме повернути цивільних, а не обмінювати.

Вона також підкреслила, що серед полонених багато жінок.

«Жінок в полоні залишилося чимало. Якщо врахувати, що з Азовсталі вийшла 131 жінка, то уявіть собі, скільки жінок у неволі. Повернули лише декілька. Жінок треба визволяти, з ними поводяться страшно. Вони (росіяни – ред.) знущаються, вони б’ють наших жінок, вони тортурують наших жінок. Світ не має мовчки дивитися і спостерігати, коли вбивають наших жінок в тюрмі», – наголосила Верещук.

Окрім цього, за її словами, українські чоловіки поки що мають можливість виїхати з тимчасово окупованих росією територій.

«Можливість виїхати є. Щодня ввечері я отримую статистику. І чоловіки, і жінки виїжджають. Чоловіки виїжджають через Василівку – тобто, все можливо. 1200-1600 людей тільки з тимчасово окупованих територій виїжджають щодня», – сказала Верещук.

Вона вкотре закликала жителів тимчасово окупованих територій уникати участі в організованих росією псевдореферендумах, щоб не допомагати ворогу легалізувати своє беззаконня на ТОТ.

«Якщо людина не піде на “голосування” на дільничну комісію, якщо не буде брати участі в псевдореферендумі – то навіть якщо списки будуть використані, вона покарана не буде. Але якщо українець погоджується на добровільну співпрацю – звичайно, таких людей чекатиме покарання», – підкреслила представниця уряду.

Як повідомлялося, 21 вересня в результаті обміну вдалося повернути з російського полону понад 200 українських захисників, у тому числі 124 офіцери, а також 10 іноземців. російській стороні віддали підозрюваного у державній зраді народного депутата Віктора Медведчука та 55 військових рф.

Сьогодні, 25 вересня, звільнена з російського полону захисниця Азовсталі, медик Мар’яна Мамонова у Луцьку народила дівчинку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: