20:49, 18 Жовтня 2021

У поліції назвали фейком відео з побиттям осіб у військовій формі

15 жовтня повідомляли, що поліція проводить перевірку щодо розповсюдженого на окремих інтернет-ресурсах відео, де невідомі б’ють та нецензурно ображають людей, одягнених у військову форму.

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волині.

Згадане відео, де присутня нецензурна лайка та неоднозначні висловлювання, було поширене 14 жовтня, увечері, в День захисників і захисниць України.

Через швидке поширення відео окремі громадяни, зокрема, учасники АТО/ООС встигли висловити свої думки щодо побаченого, зокрема, про неприпустимість таких дій та необхідність покарання винуватців.

Поліція Волині 15 жовтня повідомила, що події на відео відбулися не в Луцьку і не на Волині (адже окремі ЗМІ подали такі заголовки) і що за цим фактом триває додаткова перевірка.

Наразі співробітники поліції встановили, що першоджерелом поширення провокативного відео була «фейкова» сторінка в мережі фейсбук реального громадянина України, однак створена вона не ним, а невідомими особами лише 10 вересня 2021 року. Причому при реєстрації користувач вказав контактний телефон одного з мобільних операторів, що діє на території так званої ДНР (Донецької народної республіки). Допис користувач розмістив близько 18 години 14 жовтня. А вже близько 21 години відео з’явилось на популярному столичному телеграм-каналі. Як повідомили в адміністрації цього ресурсу, відео їм надіслала невідома особа. Після розміщення на телеграм-каналі з «фейкової» фейсбук-сторінки відео зникло.

«Опісля провокативне відео поширили ще деякі інтернет-ресурси та певні громадяни. Поліцейські опитали осіб, які поширили відео, встановили хронологію його поширення та першоджерело, дійшовши таким чином висновку, що воно є заздалегідь підготовленим «фейком», тобто неправдивою інформацією, що не знайшла свого підтвердження.

Поширенням такого змонтованого відео зловмисники, ймовірно, мали на меті спровокувати конфліктну ситуацію всередині українського суспільства.

Як і наголошувалось раніше, просимо громадян ретельно перевіряти інформацію, яку вони отримують з різних джерел, не поширювати підозрілі факти, фото та відео, а також завжди посилатись на офіційні джерела», – зазначають у поліції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: